Uyandığım an güneşi görmek kapıdan fırlamamı sağladı. Fırladığım gibi de Bostancı’da buldum kendimi. Yanıltıcı, ısıran bir güneşle birlikte yürüyüşe çıktım. Caddebostan’a geldiğimde yorulmuş, acıkmıştım. O kadar yürüdün birkaç kalori vermişsindir, hepsini geri almalısın gibi oldukça yanlış bir düşünceyle geçen günlerde gördüğüm aklımda kalan Burrito Shop’a doğru yola çıktım.

IMG_7242

Bibuçuk’un sokağı veya Chinese Express’in hemen yanı desem, anadolu yakası insanlarının çoğu anlar adresi; ancak açık anlatımla Caddebostan’a geldiğinizde barlar sokağından sonraki ikinci sokak diyeyim. Zaten caddenin üstünde olduğundan direkt gözünüze de çarpıyor. Meksika yemeklerine göz kırpan mekanın iç tasarımı çok ilginç. Yapılan yemekleri görebiliyorsunuz, salıncak şeklindeki sandalyeler ve uzun lambalar atmosferi güzelleştiriyor. Yemeklerin içerisinde var olan soslar bizzat burada yapılıyor. 

burrito shop 1

Mekan öncelikle burittolarda iddialı. Beş altı çeşidin arasından california original ve california polloyu tercih ettik biz. Tahta servisle gelen basit anlatımla dürüm şeklindeki et ve tavuk içerisine konulan soslar eşliğinde gerçek bir lezzet şöleni yaşattı, yanında servis edilen acı sos da bambaşka bir tat kattı. Burritoların içerisinde cheddar, mozzarella, patates gibi malzemeler de bulunuyor. Burritolar dışında quesadillas, soslu patates, tabakta patates üzerine et tavuk ve soslardan oluşan plates adını verdikleri yemekleri de mevcut. Burritolarınızın içerisindeki malzemeleri kendi zevkinize göre seçebilme imkanınız da var. Çalışanların güleryüzlü oluşu, fiyatların uygunluğu da buraya gelmek için ayrı bir sebep. Hesap, ufacık bir alışveriş sepetinde geliyor. Mutlaka uğrayın!

burrito shop 2

Burrito Shop Mexican Wave Adres: Caddebostan Mah. Bağdat Cad. No:298 Kadıköy / İstanbul

 

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?