Anadolu yakasında yaşıyorsunuz, özellikle Bağdat Caddesi’ne yakınsınız ve yeni yerler keşfetme isteği içerisindesiniz. Öyleyse şimdi önereceğim üç yeni yeri mutlaka deneyin derim!

Vagabond Coffee Bar   Konum

caddebostan 1
Vagabond Cafe, Caddebostan

Caddebostan’da barlar sokağının hemen köşesinde sol yanda tatlı bir coffee shop sizi bekliyor. Bağdat Caddesi’nin üçüncü dalga kahve dükkanı ihtiyacına cevap verecek nitelikte lezzetli kahveleri, mekandakilerin tavsiyesi üzerine denediğim gerçekten başarılı çilekli cheese cake ve diğer tatlıları, tüm bunlarla beraber iyi konumu ve dekorasyonuyla burası caddeseverleri memnun edecek gibi görünüyor. İçeride, bar kısmında renkli farklı karolar var, sandalyeler şık, mekan ferah. Tuzlu olarak akdeniz kiş ve jambonlu mantarlı kişin de bulunduğu bu mekanda, sıcak yaz günlerini demleme cold brewleriyle serinletmeniz, frozenlar ve kahveler eşliğinde caddeyi izlemeniz mümkün. Tavsiye ederim!

caddebostan 2
Vagabond Cafe, Caddebostan

Vagabond Coffee Bar Adres: Bağdat Cad. İskele Sok. No:312 Caddebostan, Kadıköy / İstanbul

GooGoo Cafe    

caddebostan 3
GooGoo Cafe, Caddebostan

Yine Caddebostan’da Burger King’in hemen karşısında Goo goo. Çok yeni bir mekan. Sadelikten yana yapmışlar tercihlerini. İçeride sakin bir hava var, uzun masaya oturup büyük bi alan işgal ediyorum ilk gidişimde. Dışarıda yer yok sanılmasın, dış kısmı oldukça yeterli sokağın nabzını tutabiliyorsunuz; ancak öyle sıcak bir günde ziyaret ettim ki burayı, sıcağın içinde oturamayıp içeriyi tercih ettim. Iced lattem ve orada bulunan dergiler eşliğinde uzun uzun sahil havasını yaşadım. Burada kahve ve tatlı seçenekleri bulmak mümkün. Özellikle iced latte çeşitleri var farklı farklı. Hoş sunumuyla daha önce İtalya’da tatmış olduğum sorbeyi burada bulabilmek de güzel. Tavsiye ederim:)

caddebostan 4
GooGoo Cafe, Caddebostan

GooGoo Cafe Adres: Opr. Cemil Topuzlu Cad. No:135A Caddebostan, Kadıköy / İstanbul

Huxo Mutfak-Bar  

Caddebostan’da cadde üstündeki Cookshop’un yanına konuşlanmış yepyeni Huxo. Şık bir mekan. Menüsü de özenle seçilmiş ve oldukça geniş. Servis, mekan yeni olduğundan mı bilemiyorum ama oldukça iyi. İlk şubesi bir alışveriş merkezinde olan Huxo bu kez gerçekten çok güzel bir konumda.

caddebostan 5
Huxo Mutfak-Bar

Pizzalardan salatalara, makarnalardan ana yemeklere ve tatlılara birçok leziz seçenek sizi bekliyor. Biz gittiğimizde quasedilla ve deniz mahsüllü risotto yedik. Lezzetler yerindeydi; zamanla daha da oturacaktır her şey. Ayrıca yemek öncesinde getirilen ekmekler çok tazeydi, o ekmeklerle bile karnımızı doyurabilirdik. Bağdat Cadde’sinde dünya mutfağından güzel örnekleri cadde manzarası eşliğinde denemek isterseniz, iyi bir seçenek olabilir!

Huxo Mutfak-Bar Adres: Bağdat Cad. No:271A Caddebostan, Kadıköy / İstanbul