Bu aralar gözleriniz reklam panolarında sizlere bir şey tanıtmaya zorlamayan görsellere odaklanırsa, bilin ki Artnivo’nun “Çağdaş Sanat Açıkhavada!” projesi ile karşı karşıyasınız. Hatta İstanbul’un en büyük açıkhava sergisindesiniz. İşin en heyecan verici kısmı da, her an her yerde karşınıza çıkabilecek olması!

cagri-saray-herhangibirgun

Çağrı Saray, Herhangi Bir Gün

Reklamcılık sektörünün ana elemanlarından biri olan reklam panoları, ürünleri kitleler ile buluşturan ve ürüne prestij, güvenirlik sağlayan en etkili iletişim araçlarından biridir. Sıkıcı İstanbul trafiğinde araç içinde bekleyen insanları bol bol odaklandığı bu yönlendirici ögeler bu kez belki de hiç sanat galerisine gitmemiş bireyleri sanat çalışmaları ile buluşturuyor.

can-akgumus-aynaninhafizasi

Can Akgümüş, Aynanın Hafızası

Artnivo sanatçıları, Eylül 2016’da ilki gerçekleşen Çağdaş Sanat Açıkhavada projesinde Ströer Kentvizyon billboardları için ürettikleri işleri sergilediler. Stroer Kentvizyon ve artnivo.com işbirliğiyle gerçekleşen projede, İstanbul’un semtlerine yayılan billboardlar iki ay süreyle çağdaş sanat çalışmalarına açıldı. Çağdaş Sanat Açıkhavada projesinin ilk sergisine yeni çalışmalarıyla Ali Şentürk, Alper Aydın, Can Akgümüş, Çağrı Saray, Öykü Ersoy ve Türkay Çotuk katılıyor.

alperaydin-isimsiz

Alper Aydın, İsimsiz

Çağdaş Sanat Açıkhavada sergisine katılan artnivo sanatçılarının üretimleri, insana, doğaya ve kente dair izlenim ve müdahaleler etrafında bir araya geliyor. Yaşadığı doğayı, kenti ve insanını anlamlandırma, kopyalama, başka bir mecraya aktarma ve müdahale ederek anlamını değiştirme arayışında olan sanatçılar, çalışmalarını kamusal alandaki panolara taşıyarak yine doğa, kent ve insana aktarımını sağlıyorlar.

oyku-ersoy-kentler

Öykü Ersoy, Kentler

Proje ile ilgili kapsamlı detaylara websitesi üzerinden ulaşabilirsiniz!