electric-guest

Şimdi Electric Guest’i biraz daha yakından tanıyalım: Onlar, 2005 yılında bir araya gelen, funk tınıları olan bir indie-pop grubu. Los Angeles menşeili bu grup, ‘Mondo’ isimli albümleriyle çıkış yakalıyor. İlk kliplerini ‘American Daydream’e çeken grup, ikinci olarak ‘This Head I Hold’ parçası ile iyice kendini tanıtmayı başarıyor.

mondo

Bunlar dışında çok hit alan parçaları ‘Troubleman’ , ‘Jenny’ ve ‘Amber’.  Benim favorilerim ise son günlerde döngüye aldığım ‘Jenny’ ve ‘Awake’. Amerika’ya master başvurusu yaptığım şu günlerde hem motivasyon kaynağım hem de terapi yöntemim oldu, sizin de öyle bir zaman dilimine ihtiyacınız varsa, güzel bir formül, deneyin derim!

electric guest

Electric Guest ile ilgili en güzel olan şey, her şarkısında farklı bi tını eşlik etse de, yine ortak bir renginin olması. Özellikle Amerikan kültürüne ve yaşam tarzına uygun bir yapınız varsa veya daha önce Amerika havası solumuş iseniz, bu şarkılar adeta sizi oralara sürükleyecek, daha da içine alacaktır.

Konser detaylarına göz atmak ve grubu daha yakından tanımak için resmi websitesine göz atabilirsiniz!

website

Yakın zamanda Türkiye’ye gelmelerini ümit ettiğimden, Biletix resmi sitesinde adlarını görmek mutluluğun yeni hali. Türkiye’de sağlam bir kitle yakalayabileceklerine olan inancım ise yüksek. ‘Hemen bir dinleyeyim’ diyenler için önerim, YouTube’da Electric Guest’e ait Top11 Playlist’i. Bir göz atın, size uyan bir formülü olacaktır bunların!

electric guest

 

İşte benim formülüm:

1. Sabah kahvem de varken: Awake

2. Yazı yazıyorum bir şey çalsın: Jenny

3. Durgunum ama mutsuz değilim: Troubleman

4. Niyet mektuplarım birikti, yazmalıyım: American Daydream

5. Bugün arkadaşlarla değil, kendimle olacağım: The Bait

 

Not: Yaklaşık üç ay önce çıkardıkları EP’leri ‘Holiday’i de dinlemeniz şiddetle tavsiye edilir!