can kazaz

Oldum olası bayılırım dolaşmaya yeni bir şeyler duyumsamak heyecanı ile. Bu sefer sokaklarda değil de bilgisayar başındayım.  Sayfalar arasında cambazlık yaparken Sofar Sounds diye harika bir şeye rastlıyorum ve bu güzel oluşumun Youtube kanalını alt üst etmeye başlıyorum, tavan arasında yaldızlı bir sandık bulmuş çocuk sevinci bendeki. “Nereye Gidiyoruz”a çarpıyor gözüm, kafamı pek kurcalayan bir soru olduğundan hemen tıklıyorum ve dinlemeye başlıyorum. “Kahve aroması dolu hayallerim nerede?” diyor güzel sesli müzisyen ve şarkı tamamen sarıp sarmalıyor o an beni. Şarkıya doymuyor, birkaç defa daha dinliyorum. Bu güzel işin sahibi harika müzisyen ise Can Kazaz.

can kazaz 2

Belki siz daha önceden tanıştınız ama ben böyle tanışıyorum işte Can Kazaz ve onun içten, alıp götüren şarkılarıyla. İşin tuhafı “Nereye gidiyoruz?” diye sorası da gelmiyor insanın onu dinlerken, öyle güzel yani. Peki kim Can Kazaz, neler yapmış? İstanbul doğumlu müzisyen, 2009’da fizik eğitimini bırakmış ve Bilgi Üniversitesi’nde müzik eğitimine başlamış. Eğitimi sırasında değişim programıyla Litvanya Müzik ve Tiyatro Akademisinde de çalışmalarda bulunan Kazaz, Litvanya ve Türkiye’de çeşitli performanslar sergilemiş ve Bilgi Üniversitesi müzik bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun olmuş. Bir de güzel bir albümü var: “Bir Albüm”.

Ben tüm şarkılarını çok sevdim ama ilk dinlediğimden midir bilmiyorum, en sevdiğim “Nereye Gidiyoruz” ve sonrasında da değişik tınılarıyla “Adam ya da Kadın, Sonuçta Bir Masal”.