Bu yaz Scoop De Ville koleksiyonu ile beklenmedik bir çıkış yapmış ve gönüllerimizi fetih etmiş Çuval markasının yeni koleksiyonunu bir hayli merak ediyordum. Ve sonunda yeni modelleri görebildim! Yaz koleksiyonunun en popüler modellerini bu sefer sonbahar/kış modasının hüküm sürdüğü göz alıcı metalik renkleri, şarap rengi bordo, keçeli yün ve lekeli antik bakır ile çalışmış olan Çuval; sisli, kül rengi yağmur ormanlarından aldığı ilham sayesinde koleksiyonuna Gun Powder adını yakıştırmış ve çalışmalarını şu şekilde anlatmak istemiş:

“Bataklık tonları olan mürekkep ve yosun rengi sonbaharın doğasını, koyu kahverengi vejetal deri yabani ormanın nemli toprağını, koyu kırmızı şarap rengi ise yazın bitmesinin burukluğunu yansıtıyor. Astar olarak kullanılan yanık kızıl rengi bize dünyanın çekirdeğini çağrıştırırken, kuru gül tonlarındaki bakır aksesuarlar solan doğayı bize hatırlatarak çantalara hayat veriyorlar.”

Bu koleksiyonun en önemli özelliklerinden biri, “kışın kumaş çanta kullanılmaz, ıslanır” düşüncesini ortadan kaldırmaya çalışan bir tavır takınmış tasarımcıların, kış şartlarına karşı dayanıklılık hissi uyandıran kumaş seçimleri. Bunun yanı sıra çantada hepimizin genellikle tercih ettiği klasikleşmiş siyah deriyi de siyaha kaçan koyu kahverengi olarak yorumlayarak, bize bir sonraki koleksiyonlarında siyah renkli deriyi kullanacaklarının mesajını vermişler sanki.En değişik bulduğum kombinasyonları altı kaygan yüzeyli haki kumaşı olan Demi Tote modelinin üstünde kullanılmış siyah petekli versiyonuydu; çünkü üst kısmındaki petekli malzemenin içinden çantanın kızıl rengi astarı görünmesi çok hoşuma gitti. Sonrasında, elim boyutlarını merak ettiğim Pocket Clutch çantasına yöneldi. Bu çantanın tokalı ön cebinin mıknatısla açılıyor, bu da ürünü daha “user-friendly” yapıyor.

Amerika, Avustralya, İsviçre ve İngiltere gibi ülkelerde de satışı olan Çuval’ın yeni koleksiyonunu Türkiye’de Beymen Blender’ın İstinye Park, Capacity, Erenköy mağazalarında, Atelier 55 ve Date Restoran’ın üst katında yer alan Designer’s Corner’da ve Çuval’ın kendi online mağazasında bulabilirsiniz.

cuval.bigcartel.com/

theMagger’da Scoop De Ville koleksiyonu röportajı için…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?