CANTINERY, Cem Mirap ve Lucca ekibinin ikinci projesi. Önce ismi, ardından açılış tarihi ile uzun süre İstanbulluları konuşturan mekan, kısa süre önce Zorlu Center’da kapılarını açtı ve biz de şık, şehirli, gastronomik kantin ve bar ile tanıştık sonunda! Sevdik mi, beğendik mi? Evet, hem de çok! CANTINERY, Modern New York tarzı etkisi altındaki bembeyaz barı, yüksek tavanları, boydan boya camları, tamamen açık mutfağı, eğlenceli yeme-içme barı, bistro görünümlü beyaz dış masaları ile ruhumuzu da sardı.

CANTINERY GİRİŞ

İlk elektrik önemlidir ya, bu ister bir insan olsun, ister bir mekan… Zorlu Center’da açılan CANTINERY, dekorasyonu ve renkleri ile daha ilk bakışta etkiledi, sıcacık geldi, samimi ve şık geldi. Boydan boya bej rengi kapıların yanında tepeden tırnağa uzanan altın rengi kaplamalar, karşında adeta şık bir Chanel kadını gibi büyülüyor insanı.

cantinery zorlu center lucca

CANTINERY’ye girdiğiniz zaman her bir kareyi dikkatli inceleyerek hafif hafif ilerliyorsunuz açık mutfağa doğru. Sağda girişte, Alaçatı’dan alınma şık bir antika tartı, yanında mekanın fırınından çıkan çeşit çeşit ekmekler var. Ve sonrasında boydan boya uzanan sade fakat detaylarla her bir karesi şıklaştırılan bembeyaz bar…

CANTINERY Zorlu Center

CANTINERY’nin Mutfağı! Cantinery Zorlu Center

Günlük, taze ve lokal ürünler kullanılarak, her tabağında eşsiz lezzetler çıkıyor CANTINERY mutfağından… Mekanda lokallik çok önemli. Henüz açılmadan bile mutfak ekibi, düzenli olarak bostan, tarla ve mandıra ziyaretleri yaparak, sürekli yeni yeni lezzetleri araştırarak mekanın menüsünün oluşmasına katkı sağlamış. CANTINERY’nin lokal ve taze ürünlerden oluşan menüsü; yerel dokunuşlarla modern Amerikan, Fransız ve modern Asya mutfaklarından harmanlanmış, farklı ve bilindik ama gastronomik lezzetler içeriyor.

Güne kahvaltı ile başlayıp, öğle ve akşam yemekleri ile CANTINERY’de yemek odaklı eğlenceli saatler geçirmek mümkün. CANTINERY’nin mutfağında üç tane yabancı şef çalışıyor. 9 yıldır Lucca’da harikalar yaratan deneyimli şef Pelin Çakar yönetiminde uluslarası ve Türk ekibin buluştuğu CANTINERY mutfağında; Taş Fırın, “Rottiserie”, Raw/Crudo Bar (Soğuk Bar) ve Izgara gibi birbirinden farklı lezzetleri barındıran bölümler var.

Istakoz Burger

Kısa sürede herkesin favorisi haline gelen Istakoz Burger, soğuk bardan Hamachi Ceviche, Et Sashimi gibi Asya/Japon mutfağından ilham alan lezzetler, Gümüş Balığı Tempura, Anne Köftesi gibi ve Sakızlı Cheescake gibi yerel içeriklerle hazırlanan yemekler çok lezzetli. Dışı cheescake, içi ise sakızlı muhallebi olarak hazırlanan Sakızlı Cheesecake ise şimdiden müdavim grubunu oluşturmuş durumda!

Peki CANTINERY’nin barında neler oluyor?

CANTINERY, çok iyi bir şarap programına da sahip. Yerli üreticilerin şaraplarının yanısıra; yurt dışından da çok ünlü ve beğenilen şaraplar mevcut. CANTINERY’de kokteyllerin yemekle uyumlu olmasına bilhassa dikkat ediliyor. Her bir bardağın içeriği farklı ve taze ürünlerle yapılıyor, başka bir ifade ile “Craft” kokteyller..

Cantinery Zorlu Center – Victoria Secret Kokteyl

Kokteylde tercihimi ismi ve görüntüsü ile olduğu kadar lezzeti ile çok beğendiğim Victoria Secret’tan yana kullanıyorum. Yanında Istakoz Burger’le muhteşem! Bira severler de düşünülmüş, yine yemeğe eşlik edecek özel seçilmiş bir “bira menüsü” de var mekanda.

CANTINERY Zorlu Center’ın bulvar katında bulunuyor ve sabah 09:00’dan gece 24:00’e açık. Öğlen değil ama akşam rezervasyon yaptırmanız tavsiye ediliyor. Aklınızda bulunsun.

CANTINERY Adres: Zorlu Center Bulvar Katı