Müzik, çağdaş sanat, gastronomi ve açık hava etkinlikleriyle keşfedildikçe zenginleşecek üç günlük festival Cappadox, daha önce yaşadığınız hiçbir festival deneyimine benzemeyecek, emin olabilirsiniz!

16-18 Mayıs tarihleri arasında, Cappadox’un ilk yılında orada olun, sıra dışı bir festival deneyimi yaşayın!

Cappadox‘ta Neler Var?

Müzik

Cappadox

Kapadokya’nın doğasından ilham alarak yola çıkan Cappadox, coğrafyanın ritmini dinleyecek, müziğin mekanla ilişkisini tekrar yorumlayarak yeniden kuracak. Kayalara oyulmuş  gizemli Bezirhane, peribacalarıyla çevrelenmiş Cevizlik, sırtını Uçhisar Kalesi’ne veren ve Erciyes’e kadar uzanan Kapadokya’ya yukarıdan bakan Ana Sahne, Güvercinlik ve Aşk vadilerinin doğal ortamları konserlere ev sahipliği yapacak.

Festivalin konukları arasında yer alan Jozef van Wissem, Mercan Dede, İlhan Erşahin, Nils Petter Molvaer, Hüsnü Şenlendirici, Mino Cinelu, Colleen, Iyeoka, Stefan Micus, Gaye Su Akyol ve Julia Holter gibi isimler, Cappadox’a özel tasarlanan ve seçilen sahnelerde alternatif perfomanslar, buluşmalarla dinleyicilerle bir araya gelecek.

Çağdaş Sanat

Cappadox

Anıtsal peyzajı, olağan dışı mimarisi, binlerce yıllık tarihi ve karmaşık güncel dokusuyla Kapadokya, sarsıcı bir deneyim! “Kapadokya Çarpması”, Cappadox’un Çağdaş Sanat etkinliklerinin bu yılki başlığı. Türkiye ve yurt dışından 10 sanatçının davetli olduğu 20 günlük misafir sanatçı programıyla Cappadox, bir sanat eserinin oluşturulma ve sergilenme evrelerini ayıran alışıldık sergileme formatını yeni deneylere açacak. Sanatçılar ilk izlenimlerini, süreç içinde ziyaretçilerle paylaşacakları “açık atölye” formatında ortaya koyacak, açık hava etkinliklerine de sürpriz “müdahale”lerde bulunacaklar.

Açıkhava

Kapadokya, doğal vadileri ve antik yollarıyla benzersiz bir açık hava güzergahı. Cappadox Aşk Vadisi, Zemi, Meskendir ve Güvercinlik vadilerine yayılan açık hava etkinlikleriyle Kapadokya’yı yeniden keşfe açacak. Cappadox’ta katılımcılar, doğa yürüyüşleri, vadi koşuları, vadi bisiklet turlarıi sessiz yürüyüşler, yoga, pranayama, meditasyon seansları ve müzikli asanalarla Kapadokya’nın yüksek enerjisini deneyimleyecek.

Gastronomi

Cappadox

Cappadox gastronomi etkinlikleri küratörü şef Maksut Aşkar, tabakların külle temizlendiği sofralardan, profesyonel pişirme tekniklerine kadar uzanan mutfak deneyimlerini Cappadox’a taşıyacak. Aşkar, yemek kültürü araştırmacısı Nilhan Aras, şefler Ali Ronay ve Yılmaz Öztürk ile birlikte binlerce yıldır birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış Kapodokya mutfağının yöntem ve lezzetlerinden aldıkları ilhamı doğaçlama olarak çağdaş yorumlarla Cappadox’ta ziyaretçilerle buluşturacak.

Tüm etkinlikler hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak ve kendi programınızı oluşturup, tükenmeden biletleri almak adına Cappadox Biletix sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?