Carnaval Büfe

Önceki yıllarda festivallerin en çok aranan büfesi Carnaval Büfe iki yılı aşkın süredir Kadife Sokak’ta nam-ı diğer Barlar Sokağı 6 numarada yerleşik hayat geçerek bildiğimiz tatları bilmediğimiz şekilde bize sunuyor. Mekana girdiğinizde kendinizi Amerikan filmlerinde gördüğümüz yol üstünde esas oğlanın arabayla mola verdiği restoranlardan birine gelmiş gibi hissediyorsunuz. İçerisi oldukça küçük, üç-dört tane ince uzun masa, tabureler ve duvarlardaki metal Amerikan markalarının ilanlarından ibaret. Oturduktan sonra da, bir yandan chill-out müzik dinliyor, temiz ve içten servisin keyfini çıkarıyor, bir yandan da menüyü elinize alıp lezzet karnavalı için hazırlığa başlıyorsunuz. Bence seçim yapacağım diye kendinizi zorlamayın ve şu şekilde bir sıra izleyin:

Patates Topu

Önce peynir topları sipariş edilecek: Dil peynirini mısır unundan yapılan bir karışıma kendilerinin deyimiyle ‘ekmeğe’ bulayıp ve kızartıyorlar. Peynir topları başlangıç için oldukça ideal, hatta sadece bu toplardan yiyip kalkabilirim bile. Hem doyurucu, hem de çok yiyip hiç yememiş gibi hissettiriyor. Sloganları ise “Peynir Topları: Dikkat, bağımlılık yapabilir!”

Corn Dog

Sonra ortaya sosis menü tabağı söylenecek: Sosisleri de kendi içinde 4-5 çeşide ayırmışlar o yüzden hepsinden söylemek gerek.  Küçük boy sosislerden istemenizde yarar var zira finali yapmak için midenizde biraz daha yer kalmalı. Klasik bir sosisli sandviç yerseniz Carnaval mayonezi çok seveceksiniz. Ya da tütsülenmiş sosisi cheddar peynirli sandviç şeklinde deneyin, bunu daha çok seveceksiniz. Bence sadece bu iki sosis çeşidiyle yetinmeyin, kendi icatları olan corn dog, carnaval corn dog, patates kızartmalı corn dog ve rock’n roll corn dog’ların sırayla tadına bakın. Çubukta sosisin üstünü peynir toplarının da dışında olan mısır unlu ekmek, patates ve kırmızı biber ve mısır taneleri ile zenginleştirmişler ve ortaya da böylesine karnaval tadında sosisler çıkmış. Sloganları ise “Corn Dog: Amerika’nın en sevilen festival yiyeceği!”

KıyBurger

Final ise Kıyburger ile yapılacak: Hamburgerin en yeni ve en kıymalı şekli Kıyburger size karnaval finali yaşatacak. Önce 11 çeşit baharat ve 7 çeşit sebze ile karıştırılan kıyma ekmeğin arasına konuluyor, cheddar sos, domates ve marul ile birleştirilip üzerine Carnaval mayonezle hamburger sonlandırılıyor. Çok fazla malzeme olduğu için biraz karışık bir lezzet gibi gelse de yediğinizde yanıldığınızı anlayacağınız, çok beğeneceğiniz sonra da tekrar tekrar gidip yiyebileceğiniz bir tat olacak. Sloganları ise “Kıyburger: Carnaval Büfe’nin fenomeni!”

Finali de yaptığımıza göre bir sonraki Carnaval’a kadar karnımız doymuş, böyle lezzetlere böylesine düşük bir hesap ödediğimize şaşırmış, yediklerimizle mutlu olmuş şekilde oradan ayrılabiliriz. İsterseniz ve hala yeni bir şey daha denemeye kararlıysanız, kendi özel yorumlarıyla taco pizzaları da düşünebilirsiniz ya da bu seçiminizi bir sonraki gelişinizde yapabilirsiniz. Menüde tatlı yok ama sanırım bu sıralamanın üstüne midemizde yer de yok. Baştan sona bir Amerikan mutfağı denediğimize göre en yakın kahvecide söyleyeceğimiz Americano ile kendimizi şımartmaya devam edebiliriz. Bu arada, buraya sadece gün içinde değil Barlar Sokağı’ndaki gecenizin sonunda da gelebilir, bu mekanı Kadife Sokak’taki biranızın üstüne son durağınız ilan edebilirsiniz.

Günün hangi saati olursa olsun, fast food alışkanlığınızda yeni bir gelenek yaratmak istiyorsanız, Carnaval Büfe sizin için yeni ve güzel bir adres olmaya aday. Tek yapmanız gereken şey ise bu büfeyi ve karnaval lezzetleri mutlaka denenecekler listenize eklemek.

Carnaval Büfe Adres: Caferağa Mah. Kadife Sk. Eren Apt. No: 6 Kadıköy / İstanbul