Haydarpaşa Garı‘ndaki ikinci kahve festivalindeyim. Ellerim cebimde yürüyorum. Halk Ekmek sırası gibi bir kuyruk gördüm. Nedir bu diye bakınırken Şef arkadaşımın aradığı sosisli sandviç satan yer olduğunu anladığımda ben de kendimi o uzun kuyrukta buldum. Bekledik biraz. Değdi mi? Festivale damgasını vuracak kadar değdi. 4 günlük festivalde 5000 adetten fazla sosisli satmalarından anlaşılmalı zaten…

carnaval 2

Beni tanıyorlarmış zaten. Biraz göğsüm kabardı. Bir sürü ortak arkadaşımız çıktı. O kalabalıkta bizim minik sohbetten kocaman keyif aldık. Bu deneyimi festival köşelerinde harcamak yerine tarih belirledik, bastık gittik Caddebostan’daki mekana. Sonra öğrendim aslında önce Kadıköy’de minik bir büfe ile başlamışlar sosisli işine. Sonra iş büyümüş. Kabına sığmayan bir hal almış ve ardından Caddebostan barlar sokağındaki şimdiki yerlerine geçmişler.

carnaval 3

Bağdat Caddesi’ne her geldiğimde önünden geçtiğim yer olduğu görünce biraz şaşırdım. Ya ben hiç fark etmemişim, ya da gerçekten biraz geride kalıyorlar farkındalık için. Mekan aslında sosisli sandviç ile öne çıkıyor gibi gözükse de menüsünde bulundurduğu 70’e yakın bira ile de çok ciddi bir pub kafasında. Sosisleri üç farklı şekilde fümeliyorlar. Aynı şekilde kuzu kaburgayı da öyle. Biranın yanında şahane gidecek olan bira tabağı (bira tepsisi) efsane bir fikir olmuş. Kars Gravyerli sosis, dana frankfurter, mergez, currywurst ve patates kızartması. Göz doyuran ve damağa hitap eden bir tepsi.

carnaval 1

Corn Dog ve Peynir topları çok çılgınca. Peynir topları hem yemesi, hem de fotoğraf çekmesi zevkli bir deneyim. Kendi yaptıkları eritilmiş cheddarlı Hot Dog‘lar ise İstanbul’un en iyilerinden. mutlaka tadına bakmak gerek. Fümelenmiş kuzu kaburga bana biraz ağır geldi. Ama kuzunun bu halini seven çok.

carnaval 4

Farklı ve mutlaka deneyimlenmesi gereken bir mutfak Carnaval Food and Beer.

Carnaval Food and Beer Adres: Caddebostan Mah. İskele Sok. No:36/6 Kadıköy / İstanbul – 0216 467 72 33

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

  1. Cem merhaba,
    Carnaval Büfe Kadıköy’ü ben de keşfedip yazmıştım burada :) Peynir topları benim de favorim. Kadıköy’e tekrar gelirsen bu kez de” Kıyburger”lerini dene. Beğeneceğine eminim. Yazımın linki: http://www.themagger.com/carnaval-bufe-kadikoy/ . Şimdiden afiyet olsun :)

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?