Sanatı öğreniriz, ilgileniriz, izleriz de koleksiyoner olmayı sahi neden düşünemeyiz? Sanatın herkes için olduğu düşüncesi gölgede mi kalmıştır yıllardır? İpleri ellerinde bulunduranlar sanatın yalnızca belirli kesimin uğraşısı olmasına nasıl sebep olmuştur boş zamanımızda bir tartışalım :)

CARREDARTİSTES1

Ama neyse ki bu düşünceyi yıkmaya çalışanlar da var yeryüzünde. İşte tam da bunu eleştiren bir prensiple kurulmuş “Carré d’Artistes” artık İstanbul’da!

CARREDARTİSTES2

Sanatın herkes için olduğunu savunan bir topluluktan bahsediyoruz. Dünya genelinde 11 galerileri var. 20’den fazla ülkeden 500’ü aşkın sanatçının eserleri bu galerilerde sergileniyor. Gerçek ve eşi olmayan sanat eserleri ulaşılabilir fiyatlara satın da alınabiliniyor. Hem de sanat eserinin orjinalliğini garantileyen sertifasıyla. Bu sayede de ‘Sanat Demokratikleşiyor!’

CARREDARTİSTES3

Sanatçı olarak başvurulabiliyor da. Fransa’da her ay toplanan 5 kişilik bir ekip seçim yapıyor. Başvurular da Fransa’ya yapılıyor. Her ay her galeriden bir sanatçının eserleri başka bir galeriye misafir oluyor. Böylece sanat izleyicisinin yanında sanatçı da desteklenmiş oluyor.

Birbirinden o kadar farklı tarzlarda sanatçılar yan yana ki etkilenmemek elde değil. Hediye almak hem de hediye vermek için süper bir seçenek!

CARREDARTİSTES6

27 Aralık Cumartesi günü sürpriz etkinlikleri de var. Erken Yılbaşı partileri olacak. Komşuları Dai Pera, Dogo ve Kontroplak’la. 11.00’da başlayacak etkinlikler. Yolumu nasıl yapsam da Galatasaray’dan geçirsem düşünceleri başladı bende!

DSC_0090

Carré d’Artistes İstanbul Adres: Galatasaray Mah. Yeni Çarşı Cad. No:9A Beyoğlu / İstanbul – http://carredartistesturkey.com/

http://bayilirimboyleseylere.com/

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?