Yoğunlaşan sosyal ajandalarımız, davetler, mezuniyetler, düğünler gibi aktivitelerle hızla dolmaya başlarken her seferinde düşündüren bir konsept olarak abiye yeniden hayatımıza giriyor. Renk ve desen kombinasyonlarında doğru seçimlerle tek parça ile stil sahibi bir görünüm yakalamak için gösterilen çabaların farkında olarak yola çıkan Cengiz Aktürk de yeni koleksiyonunda sezonun en ilham verici trendlerini bu konseptle buluşturarak fark yaratmayı hedefliyor.

Cesur ve keskin hatlara sahip geometrik formlarla ‘couture’ podyumları ve kırmızı halılarda görmeye alıştığımız ‘statement’ elbiseler koleksiyonun ilham kaynaklarından ilki. Feminen bir dokunuşla zarafeti birleştiren transparan detaylar ile yeniden yükselişe geçen maksimalizmin getirdiği büyük ve göz alıcı desenlerse hem sokak modasında hem de özel davetlerde karşımıza çıkabilen nadir tasarım tercihleri olarak fark yaratmayı kolaylaştırıyor.

Yaz elbiseleri o denli sadıktır ki trendlere yenilmeden dolabınızda yıllarca yaşayabilir.” Vogue editörlerinden Laura Hawkins’in bu sözleri güncelin doğru uygulandığında yıllara meydan okuyabileceğini kanıtlıyor. Yeni silüetler, beklenmedik renk kombinasyonları ve detaylar trendleri belirlerken, bunları zamana kolayca yenilmeyecek şekilde adapte edebilen tasarımları ön plana çıkıyor. Cengiz Aktürk de yeni koleksiyonu için tercih ettiği farklı uzunluktaki etekler, omuz detaylarıyla asimetrik kesimler ve ışıltı detaylarıyla modern bir stil yaratırken zarafetten uzaklaşmamayı hedefliyor.

Tazelik ve feminenlik çağrışımları yapan mercan pembesinden sofistike seçeneklerin vazgeçilmezi koyu mavi tonlarına geniş bir renk skalasında keşif yapma imkanı sunan koleksiyon, kıvrımları saran maksiler, strapleze yeni bir oyun alanı sunan geometrik formlar gibi onlarca farklı tercihle çelişen detaylar üzerinden şıklığı yakalıyor. Yeni koleksiyona daha detaylı bir gözle bakmak isterseniz sizi buraya alalım.

Kapak: Cengiz Aktürk