Hafta sonları tatilcilerin en uğrak mekanı haline gelen Çeşme, her sokağında farklı bir kahvaltıcı ile misafirlerini ağırlıyor. Bazı mekanlar gerçekten kaliteli hizmet sunarken, bazıları fiyat performans ayarını tutturamıyor. Ben de sizler için denedim, en başarılı bulduklarımı listeledim.

Çeşme Kahvaltı Mekanları

Tarla Alaçatı Konum

IMG-1116 (2)
Tarla Alaçatı

Tarla Alaçatı, Alaçatı’da olduğunuza inanmak için harita açacağınız bir kahvaltıcı; başka bir deyişle gizli kalmış bir cennet. Gizli kalmış derken, gerçekten gizli; buraya ulaşmak için dar patika yollardan geçmeniz gerekiyor. Kocaman bir tarlanın içine kurulan mekan, “Burda kahvaltıcı yok ya” derken mükemmel müziği ve 64 çeşit reçeliyle ile sizi içeriye çağırıyor. Her şey organik, her şey Tarla’dan(!).

Bahçesinde bulunan hamaklar ve rahat oturma grupları, müşterilere huzurlu bir ortam sağlıyor. Kahvaltı sonrası keyif yapmak için tercih edilen bahçe, insanı kendine hayran bırakıyor. Fiyat Çeşme gerçeklerine uygun olarak kişi başı 55 TL ancak zaten güzel bir kahvaltı için artık bu parayı gözden çıkarmak gerekiyor. Yine de, zengin serpme kahvaltısı doymadan kalkmanıza izin vermeyecektir.

Instagram

Bom Dia Alaçatı Konum

IMG-1117
Bom Dia Alaçatı

Adını sıkça duymaya başladığımız Bom Dia, Alaçatı Çarşısı kalabalığından uzak ama kendi kalabalığıyla küçük bir Alaçatı olmaya aday bir kahvaltıcı. Yavaş yavaş her yerde görmeye başladığımız sağlıklı kahvaltı temasına çok uygun, serpme kahvaltı konseptinden ise uzak.

IMG-1118 (1)
Bom Dia Alaçatı

Ekmek üstü çeşitleri ve smoothie kaseleri çok güzel. Gerçekten müdavimi olunacak bir mekan! Fiyatlara gelirsek, kişi başı ortalama 40 TL olarak düşünebilirsiniz. Biraz pahalı ama inanın değer. Kapıda size karşılayan Vegas ve iki kardeş sahipleri ortama ev havası katıyor. İnanın, şans verirseniz, siz de bu tatlı Alaçatı kahvaltıcısının bağımlısı olacaksınız.

Instagram

Noni’s House, Ovacık, Çeşme Konum

IMG-1119
Noni’s House, Ovacık, Çeşme

Noni’s House, Çeşme Ovacık’ta aslında uzun yıllardır hizmet veren yerel bir işletme. Sınırsız serpme kahvaltısı ile meşhur. Siz istemeseniz bile garsonlar biten tabakları durmadan yeniliyor. Pişileriyse parmak ısırtan cinsten! Fiyat, kişi başı 55 TL fakat tıka basa doyacağınıza emin olabilirsiniz. Şehir merkezinden biraz uzakta bulunan bu kahvaltıcıya yolunuz meşhur beach’lere giderken düşebilir.

Mekan çok geniş, özellikle bazı masalara ise çok özenilmiş. Eğer onları boş yakalarsanız saatlerce burada oturabilirsiniz. İşletmenin kendine özel üzüm bağları ve şarapları da olduğu için yeşilliği bol bir ortama sahip, mutlaka denenmesi gereken bir kahvaltıcı.

Instagram

Misk Alaçatı Konum

IMG-1123
Misk Alaçatı

İstanbul’dan da tanıdığımız Misk iki yıldır Çeşme’de hizmet vermekte. Yemeklerinden çok ortamıyla büyüleyen Misk, Alaçatı’nın kalabalığının içinde saklı kalmış bir işletme. O en kalabalık dar yolun sonunda kalıyor. İstanbul’daki çiçek temasının aksine daha ‘chill’ ve bohem havası ile misafirlerini ağırlıyor.

IMG-1122
Misk Alaçatı

Kahvaltı olarak Bowls veya Benedicts’leri tercih edebilirsiniz. Alaçatı’ya özel boyoz seçeneği de menülerinde yer alıyor. Serpme kahvaltı seçeneği de bulunan Misk için önerim kendi spesyallerini denemeniz olacaktır. Fiyat bilgisi vermem gerekirse, kişi başı ortalama 50-60 TL ödeyebileceğinizi söyleyebilirim.

Instagram

Bu mekanların dışında, Çeşme’nin klasikleri haline gelen Bazlama Kahvaltı, Sedir Kahvaltı Salonu ve Bumba Breakfast Club daha önce denemeyenler için güzel alternarifler olabilir.

İlginizi çekebilir: Lisya Kalma’dan Germiyan Köyü