Kuşkusuz geçtiğimiz yaza damgasını vuran mekanlardan biri olan Chef Mezze’yi duymayan kalmadı. Gazi Ateş ve Bilal Ateş’in kafa kafaya verip birlikte adım attıkları ilk işti Chef Mezze. Kışlık mekanlarını da dört gözle bekledik. Ancak olmadı. Onun yerine ortaya Chef Döner çıktı.

chef döner

Gazi & Bilal Ateş Kardeşler bu kez de Chef Döner’i Yarattı

Chef Döner Aralık ayının ilk haftasında Nişantaşı City’s de ilk şubesini açtı. İlk şube diyorum çünkü; hızla olmasa da büyüyecek bir yapı olacağı şimdiden belli.

Döner’e farklı bir bakış getirmek için kollar sıvanmış. Sloganları, “Dönerse Senindir”. Kardeşler bu kez misafirlerine, Chef Mezze gibi uzun uzun oturup manzarayı seyrederek masaya gelen birbirinden lezzetli deniz ürünleri ve mezeler yerine, hızla yiyip kalkabileceğiniz sirkülasyonu yüksek bir deneyim yaşamak istemişler.

Öyle ki; Chef Döner, Nişantaşı şubesinde bir günde Chef Mezze’de ağırladığı misafirin 4 katını ağırlıyor. Şimdiden hafta içi 400-500 Hafta sonu ise 700 sipariş alıyorlar.

chef döner

Dönerin Gazi Bilal Ateş Kardeşlerden Yorumu : Chef Döner

Biri sade, diğerleri Wrap olmak üzere Sezar soslusundan, humuslusuna, cafe de paris sosundan, cheddarlısına hatta cacıklısına kadar 11 çeşit farklı sunum var Chef Döner’de. Döner etinde benim pek sevdiğim kuyruk yağının bulunmaması beni azıcık üzdü. Fiyatlar 16,5 – 17,00 TL.

Patates kızartmaları ise en az döner kadar konuşulacak gibi. 6,5 TL’ye kajun baharatlı, cheddarlı, parmesanlı trüflü ya da hepsi bir arada çapraz soslu olmak üzere biraz yağlı ama lezzetli patatesleri bulunuyor.

IMG_9459

Wrap için lavaşları da kendi makineleri ile hemen orada yapıyorlar. Lavaş lezzetli ancak ben biraz daha ince bir lavaş tercih ederim. Kendilerine has 2 çeşit limonata ve bir de naneli ayranları bulunuyor. Ben naneli ayranlarını pek sevdim. Civardaki çalışanları memnun etmek için dönerin dışında çorba servisi de var.

IMG_9419

Esintiler: Mezeler Chef Mezze’den

Mezeler olmazsa olmaz. Tatmin edici bir salata barında kardeşlere özel çeşit çeşit mezeler mevcut. Bu salata barından 6’lı meze (16,00 TL) ya da 3’lü meze (9,00 TL) şeklinde istediğiniz gibi tercih yapabiliyorsunuz.

İkinci ve 3. Şube için kollar sıvanmış durumda. Bağdat Caddesi ve Ümraniye Meydan AVM’de olmak üzere kısa zamanda 3 şubeye ulaşacak.

IMG_9473

Chef Döner Adres: Nişantaşı City’s AVM –  0533 521 33 33

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN