Chill-Out Müzik Festivali, biz festival ve müzik severlerin açık ara en mutlu Pazar’ı. Geçen sene yeni yeni başlayan sıcakları umursamadan, öğleden sonra düşmüştük yollara. Kapılar çılgın kalabalıktı. Öğrendik ki 2013 yılında bu güzel festivali 14.000 kişi ziyaret etmiş. Bu yılın line-up ‘ı ise dün açıkladı ve festival alanı da en az line-up kadar heyecan verici!

Bu yıl 9.su düzenlenecek Chill-Out Festival İstanbul, 25 Mayıs’ta İstanbul Life Park’ta gerçekleşecek. Festivalin line-up ‘ı ise dün açıklandı ve her sene olduğu gibi dillere pelesenk olacak bir hafta sonu bizi bekliyor.

fotograf 1

Headliner gibi headliner Goldfrapp’te, bağıra çağıra Alison’a eşlik edeceğimiz Drew ve Annabel şarkıları beni şimdiden kat kat heyecandırdı. Ethio-Jazz janrının babası, etnik sesler ile Mulatu Astatke’yi yine aynı festivalde canlı izleme şanına ulaşacağız. Yakın bir zamanda Boiler Room’da ateş etmeli bir performans veren Londra’dan Da Lata ile Spirtual Jazz deneyimi yaşayacağız ve 10 yıl aradan sonra, henüz yeni yılın başında çıkartıkları “Fabiola” isimli albümünden yeni bebekler dinleyeceğiz. Artık birçok mekanda karşımıza çıkan, dinleyip “ay ne tatlı melodiiiiiii” dediğimiz ve zilyon versiyonu yapılan Crazy’nin yorumcusu Ornette, Noze ile Chill-Out Festival 2014’te ekşın yapmaya gelecek. “Almanlar bu kopmalı müzikleri biliyor yea!” dediğimiz Brandt Brauer Frick bir diğer heyecanlı isim… 3 adet sahnenin elektronik müzik ayağında isimlerini gördüğümüz, Bob Moses ve Ten Walls (namıdiğer Mario Basanov) elektronik müzikseverlerin FAV’a attığı isimlerin başında geliyor.

10003576_639384972765967_10133583_o

Yoğun ilginin olduğu ve aylar öncesinden festivalseverleri tatlı bir telaşa sokan Lounge 96, bu yıl mekan değişikliğine giderek bizleri Life Park’ın yayılmalı zıplamalı festival alanı ile tanıştıracak. Mekan, gerçek bir cennet olabilir. Benim aklıma hemen uçuşan kelebekler, parıldıyan yeşil çimler ve güzel müziklerden başı dönen mutlu insanlar geliyor. Bu el bombası kıvamında haberlerden sonra 2. Dönem avantajlı biletlerin hala satışta olduğunu size hatırlatmak isteriz. Şimdi bize sadece son kalan günleri saymak düştü. Yeşil ile müziğin birleştiği o tatlı çizgide dans etmek istiyorsanız siz de şimdiden biletiniz alın :)

Yeryüzündeki Cennet’te görüşmek üzere!

line-up-2014

Banner via Chill-Out Festival Turkey, Life Park Görsel : Lounge 96, 2013 Festival Görseli : Bayansilvia

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN