Haftaya hasret kaldığımız yağmurla başlamak ne güzel öyle değil mi? Hele kahve içerken yağmuru camdan seyre dalmanın keyfi daha da başka! Yağmurun huzuru, kahvenin kokusu hayatın tadını değiştiriyor ve ömrümüz her geçen gün daha da buharlaşıyor… Her anın kendine has güzelliği olduğu aşikâr. Öyleyse her anı birlikte güzelleştirmeye ne dersiniz?

lotus_1

Mekân: Chinese & Sushi Express, Caddebostan

Zaman: Bir Pazartesi akşamı, iş çıkışı

Son on gündür !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali ile doluydu ajandalarımız. Her dalda birbirinden keyifli filmler izlemeye çalıştık. İş çıkışı yemek yiyip sinema salonlarına doğru yol aldık. Bu haftaki mekânımızı da böylece bulmuş olduk!

IMG_1099[1]

Chinese & Sushi Express

Kadıköy güzeldir, keyiflidir, cana yakındır ama Bağdat Caddesi’nin de ayrı bir yeri vardır. Her yaştan insanın keyifli sohbetler yapabileceği, kafa dinleyebileceği çeşit çeşit cafelere, restoranlara, dükkânlara ev sahipliği yapan Cadde’de bu sefer Caddebostan tarafını seçtik. CKM’nin bulunduğu sokağın bir paralelinde bulunan mekâna merdivenleri inerek ulaşıyoruz. İçeriye girer girmez tasarım lambalar ve geniş ahşap masalar dikkatimizi çekiyor. Kırmızı rengin hâkim olduğu mekânda deri koltuklar da oldukça rahat.

IMG_1097[1]

Menüyü şöyle bir inceledikten sonra kendimize edamame, tatlı-ekşi soslu tavuk, Çin mantısı ve nigiri söylüyoruz. Günün yorgunluğunu yemek yiyerek üzerimizden atmak istediğimiz için dört çeşit yemek bize az bile geliyor. Atıştırmalık olarak edamameyi afiyetle yiyoruz. Daha sonra tavuk yemeği ve nigiri de masamızı şenlendiriyor. Sushi çok sevmesem de nigiriye bayıldığımı itiraf etmeliyim. Nigiri unagi, yani yılan balığından yapılan bir çeşit sushi ve wasabi ile servis ediliyor. Daha önce sushi tatmamış olanların önyargılarını kırmaları için güzel bir başlangıç olabilir. Tatlı-ekşi soslu tavuk da içindeki ananas ve biberlerle damağımızı tatlandırıyor. Midemizde çok fazla yer kalmasa da son olarak Çin mantısını da özel tahta kabından mideye indiriyoruz. Ancak şunu belirtmeliyim ki benim bu mekândaki favorim edamame oluyor. İlk fırsatta gidip yine yiyeceğim, bu kesin!

IMG_1095[1]

Menü

Edamame

Tatlı-Ekşi Soslu Tavuk

Nigiri

Çin Mantısı

Yoksa siz hala Pazartesi işten sonra tıpış tıpış eve gidenlerden misiniz?

Chinese & Sushi Express Adres:

Bağdat Cad. No: 298/3 Caddebostan / İstanbul

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?