Uyandık, yüzümüzü temizledik, dişlerimizi, ellerimizi, saçlarımızı… Hepsine tek tek bakım yaptık, serumlarımızı sürdük, nemlendirdik ve yeni güne hazırladık. Ne de iyi geldi. Şimdi hep beraber bir itirafta bulunalım; bunların belki de hepsinden daha fazla yüz ölçümüne sahip bir bölgeyi göz ardı ediyoruz: Saç derimiz. Eğer siz de bu şekilde düşünüyorsanız, doğru yerdesiniz. Çünkü bu yazıdan sonra saç derinizi daha çok hatırlayacaksınız!


Saç Bakımında “Skinification” Dönemine Hoş geldiniz!

Bir an için saç derinizin kamufle olmadığını hayal edin; büyük ihtimalle saç derisi en çok önem verdiğiniz şeylerden biri olurdu! Değil mi? Dermatologlar ve trikolojistlerin güvenilir markalarla birlikte harekete geçmesiyle tüm dünyada saçın ciltleşmesi (Hair Skinification) ve saç derisine yapılan bakımı da cilt bakım rutinimizin bir parçası olarak kabul etme dönemi başladı. Hatta bunun bile ötesinde yeni trend, saçın ve derisinin de yaşlanabildiğini işaret ederek saç bakımında anti-aging ürünlerin öne çıkacağının sinyallerini veriyor.

Peki nerelere dikkat edelim? Öncelikle saç derisinde bulunan hücrelerin de kesinlikle sağlıklı bir ortama ihtiyacı var. Bunu not alın. Bu yüzden de; bölgedeki mikrobiyomu destekleyen, foliküllerin derinine nüfuz ederek saçlara hücre seviyesinde bakım yapan, saç dostu içeriklere sahip ürünlere ihtiyacımız oluyor.

Dove Hair Therapy ile Spa Zamanı!

Bugüne kadar gittiğiniz masaj deneyimlerini bir düşünün. Hiç fark ettiniz mi; tüm seanslar, kafa derisinin ovulması ile final yapar. Peki bu pratiğin en önemli sebebini bilenler var mı? Kafa derisi masajının endorfini doğrudan tetiklemesi. Baş bölgemize sadece dokunulduğunda bile hafiflemiş hissederiz, neredeyse bütün çocukları kafasıyla oynayarak uyutabilirsiniz mesela. Bastırılmış ve depolanmış gerginliğin tamamını saçlarımızda taşıyor gibiyiz. “Neden o spa hissini evimizde, saç bakımı yaparken de yaşamayalım ki?” diye düşündük ve sizi Hair Skinification akımının tüm gereksinimlerini kusursuzca karşılayan iki ürünle tanıştırmaya karar verdik.

Dünya genelinde bir numaralı kişisel bakım markası Dove, Dove Hair Therapy serisinin iki yeni varyantıyla artık raflarda. Yıpranmış saçlar için özel olarak üretilen Dove Breakage Remedy ve kuru saçlar için Dove Hydration Spa!

Neler Yok?

Önce olmayanlardan başlayalım çünkü artık olmayanı bulmak ve kolayca erişmek bile başlı başına fark yaratıyor. Dove Hair Therapy serisinin iki varyantında da paraben ve sülfat yok. Sülfat, saçın doğal nemini alarak saçları kuru, donuk ve tülerik hale getiriyor. Yüzümüzde sülfat kullanımından kaçınıyorsak, saçımızda ve saç derimizde de kaçınmalıyız. Paraben ise cildiniz tarafından en kolay emilen maddelerden biri. Saç renginin solması ve dökülmesi gibi sorunlara yol açabiliyor.

Neler Var?

Gelelim bilimin ve uzun yıllar süren çalışmaların hediyesi içeriklere: Nutrient-Lock Serum ve Hyalüronik Serum!

Yıpranmış saçlara özel geliştirilen, Dove Breakage Remedy dökülme karşıtı şampuan ve serum bakım kremi, Nutrient-Lock serum içeriği ile saç kırılmalarını %99’a kadar önleme, sağlıkla uzatma ve gürleştirip güçlendirme sözü verirken paraben kullanmayarak sözünü daha en başından tutmuş oluyor.

Kuru saçlara özel geliştirilen, Dove Hydration Spa nemlendirici şampuan ve serum bakım kremi içeriğindeki hyalüronik serum ile nemi saça hapsederek 24 saat nemli ve yumuşacık kalmasını sağlıyor. Nemli kalan saç ve saç derisine spa deneyimi yaşatıyor.

Saçlarınızı, bütüncül cilt bakımızın yeni terapisti Dove Hair Therapy serisiyle tanıştırmak için tıklayın.