Milano’da öğrenci olduğum için, Milano’nun Duomo ve çevresindeki turistik mekanlardan ibaret olmadığını göstermek adına, şehirde daha keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak birkaç tüyo vermek istiyorum. Circle Lounge Bar & Restaurant da bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine doğum günümü kutlamak için seçtiğim bir mekan. Müzik seçimleri ve atmosferiyle beklentilerimi tam olarak karşılayan Circle’ın yemekleri de oldukça lezzetli!

Konum

circle lounge bar
Circle Lounge Bar&Restaurant, Milano

Milano’nun gece hayatı daha çok çeşitli moda markalarının bünyesindeki gece kulüpleriyle bilinir. Bunların yanı sıra eğlenmek için tercih edilecek farklı mekanlar olsa da, gece kulüplerine nazaran daha sakin olarak nitelendirdiğim Lounge Bar’lar benim tercihim.

circle lounge bar
Circle Lounge Bar&Restaurant, Milano

Circle’a gelince; son yıllarda belli başlı moda ve tasarım markalarının doğum karargahı olarak bilinen eski sanayi alanının kalbi, Tortona bölgesinde; şehirde aynı zamanda pek çok farklı mekana da ev sahipliği yapan Fabio Acampora ve Sebastian Bernardez tarafından 2007 yılında açılmış. Binanın iç dekorasyonu eskiden orada bulunan moda markası Diesel’e ait.

Burayı seçmemin en büyük sebeplerinden biri müzik seçiminin tam istediğim gibi olmasıydı. Akşam saatlerinde lounge ve chill-out, gecenin ilerleyen saatlerinde deep house sevenler için ideal bir mekan. İç tasarımıyla da oldukça göz dolduran Circle’ın barının 10.000’e yakın ampul ile doldurulmuş tavanı çok dikkatimi çekti.

circle lounge bar
Circle Lounge Bar&Restaurant, Milano

Ve yemekler… Hafta sonu yer bulamama endişesiyle rezervasyonumuzu hafta başından yaptırdık. Akşam yemeğinde başlangıç olarak tercih ettiğimiz küçük köfteler, patates ve krem peyniri ile doldurulmuş enginarlarla servis edildi. Tadına bayıldık! Daha sonra ana yemek olarak tercihimi Milano usulü pişirilmiş, yeşil sebzelerle servis edilen dana pirzoladan yana kullandım. Saat 12 gibi masalar toplanarak mekan bar konseptine büründü. Çeşitli kokteylleriyle meşhur olduğunu duymamıza rağmen tercihimizi bildiklerimizden yana kullandık ve Long Island sipariş ettik. İçki konusunda da gayet başarılılardı.

Not: Tek kusur yemeklerin biraz gecikmesiydi. Onu da cumartesi gününün kalabalığına veriyorum.

Circle Lounge Bar & Restaurant Adres: Via Stendhal No:36 Milano