Sadece Shopi go’da bulabileceğiniz ürünlerin uzun listesinin baş sıralarına bir Fransız markası yerleşti: Civissum! John F. Kennedy’nin 1963’te yaptığı, ikonikleşmiş konuşmasında söylediği “Ich bin ein Berliner”i ilham kaynağı alan marka, yaşadıkları şehrin ruhunu gururla benimseyecek kişilerin vazgeçilmezlerinin başında geliyor!

Berlin’den Tokyo’ya, Paris’ten Bangkok’a, asi sokak tarzını basit bir cümle ile hem t-shirt hem sweatshirtlerde yansıtan Civissum’un en yeni şehri İstanbul! Shopi go’ya özel tasarlanan “Ich bin ein Istanbuler” baskılı t-shirtleri, hem politik hem de kültürel bir alt metinle Dünya’nın tüm şehirlerine bir aidiyet göndermesi yapıyor.

Az kelimeyle çok şey söyleyen “Ich bin ein Istanbuler” t-shirtleri, şehrin özgürlüğünü moda formatına taşırken, abartısız, en önemlisi de zamansız mesajı ile İstanbul kültürünü yansıtıyor.

Başkanın sözleriyle başlayan bu akımı Fransa’da hayata geçiren ve marka felsefesi oluşturan Civissum, başka slogan içeren parçalarla birleşip, sadece Shopi go’nun kış koleksiyonun içerisinde yer alıyor!  

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?