Galata Kulesi, kule dibindeki cafeler ve Doğan Apartmanı’nın da üzerinde bulunduğu Serdar-ı Ekrem Sokak yıllardır insanların İstiklal Caddesi karmaşası ve kalabalığından kendilerini soyutlayabilerek eğlenebildikleri, güzel zamanlar geçirebildikleri bir bölgeydi. Hala da öyle. Ancak burada zaman geçirenler bir sokak ötedeki Lüleci Hendek Caddesi’nin farkında bile değillerdi. Son zamanlardaysa bu durum tersine dönmek üzere! Her gün ayrı bir keyifli mekanın açıldığı Lüleci Hendek’te, tatlılarıyla vazgeçilmez olan Cloude Nine Patisserie’yi sizlerle paylaşacağım.

Cloud Nine Patisserie

Uzun zamandır görüşemediğim ilkokul arkadaşımla buluşacaktım o gün, ısrarla bahsettiği, mutlaka gitmeliyiz dediği bir yer vardı, oraya doğru yol aldık. Galata’dan aşağıya doğru inerken daha önce hiç girmediğim bir sokağa doğru manevra yaptık. Lüleci Hendek, gerek tarihi yapıları, gerekse sakinliğiyle kendimi mutlu hissetmeme sebep oldu. Kısa bir süreliğine de olsa Taksim’in karmaşasından soyutlanmış; ancak buna rağmen oranın renklerini de taşımakta olduğumuzu hissettim. Yürürken solumda gördüm, “işte burası” dedi arkadaşım. O kadar tatlı bir yere benziyordu ki; pembeli morlu dekoru, bembeyaz sandalyeleri ve vitrinde duran muhteşem tatlılarıyla mekan kendini ilk anda sevdiriverdi.

Cloud Nine

Öncelikle gözümüzü doyurduktan hemen sonra, masanın üzerinde sergilenen tatlı-tuzlulardan seçimlerimizi yaptık. Ben fıstık ezmeli browni tercih ettim; ancak aklım da pancake’lerde ve türlü çeşitli kurabiyelerde kaldı. Abartısız söyleyebilirim ki yediğim en güzel browni’ydi.

Cloud Nine Cafe

Browni’nin tadı damağımda kalmıştı! Her şey bu kadar lezizken Cloud Nine’ın tahinli kurabiyesini de denedim. Çay eşliğinde tahinli kurabiye ağzımızda dağılan lezzetiyle bir harikaydı.

Cloud Nine

Mekanın inanılmaz tatlı bir işletmecisi var, tüm tatlı ve tuzluları Cloud Nine’nın biraz gerisinde bulunan yemek atölyesi olarak adlandırabileceğimiz yerde yapıyorlar. Şayet kilo alırım düşüncesindeyseniz sizi de düşünerek, şekersiz unsuz yulaflı kurabiyeleri ve yine unsuz armutlu keklerinin olduğunu da belirtmeliyim; ancak bana kalırsa bir günlüğüne kilo takıntısından kurtulun ve bu keyifli yerde lezzetlerin tadını çıkarın!

Cloud Nine Lüleci Hendek

Cupcake’lerden alarak sevdiklerinize sürpriz de yapabilirsiniz. Burası şirin mi şirin, huzurlu butik bir cafe ve lezzetleri gerçekten mükemmel, bunun kaynağı da malzemlerin taze olması. Kesinlikle tavsiye ederim.

Cloud Nine Patisserie Adres: Lüleci Hendek Caddesi, 46A Galata/Beyoğlu-İstanbul

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN