Deniz kokusu, hafifçe esen bir rüzgarla hareket eden yapraklar, tenimize değen güneş… Gelecekte dönüp tekrar tekrar ziyaret edeceğimiz o anıların anahtarını oluşturan aslında tüm bu küçük detaylar. İyi yaşamaya dair arayışı bitmeyen ve tüm bu küçük detayları hafızasında biriktiren Magger’lar olarak tatili, yaşamın hızlı akışında fırsat bulamadığımız keşifler, yeni tatlar ve ilhamlar için bir fırsat olarak görüyoruz. Kendimize ayırabildiğimiz bu özel zamanlardan esas beklentimizse, sakin bir lüksün içinde ruhumuzu dinlendirmek ve duygularımızı özgürlüklerine kavuşturmak. Gücünü Ege’nin büyüleyici doğası, kültürel mirası ve zenginliklerinden alan Club Marvy de işte bu arayışımıza yanıt veren bir gustoyla yola çıkıyor.

Tatil anlayışımız bundan birkaç yıl öncesinden bile çok daha farklı. Artık hem yeni deneyimlerin, hem de ruhumuzla ve değerlerimizle uyumlanan sığınakların peşindeyiz. Gittiğimiz yerlerin doğasıyla bütünleşebilmek ilk hedefimiz. Doğa ve Ege’ye özgü olanla tasarlanmış Club Marvy’nin peyzajı içinde kaybolan binalar, ortak alanlardaki yalın ve doğal atmosfer, hasır işlerinden Marvy için özel olarak üretilen tekstillere kadar tüm detaylar, Marvy ruhunun inceliğini ve Marvy’nin doğaya olan tutkusunu yansıtıyor. Ege’nin eşsiz maviliğini uçsuz bucaksız yeşilliklerle buluşturan Club Marvy, 160.000 m2‘lik alanda, İzmir’in çam ve palmiye ağaçlarıyla korunan doğa harikası Kesre Koyu’nda, doğasındaki her canlıyı kucaklama hedefini benimsiyor.

Doğanın yaşam verdiği tüm canlılarla aynı özden geldiğimizi hatırlatmayı görev bilen bir anlayıştan doğan tatil deneyimini hayal edin. Buna bir de keşif ruhu, sanatseverlik ve lezzet avcılığı ekleyin. Tüm bunları buluşturan Club Marvy’nin yarattığı tatil kültürü, eğlenceden sanata, gastronomiden mimari tasarıma yerel değerleri çağdaş bir yaklaşımla birleştiriyor. Böylece kendi yaşamınızın Anthony Bourdain’i gibi hissedebileceğiniz bir tatil deneyimi doğmuş oluyor!

Geleneksel Ege köylerinden ilham alarak, konak yemeği ve sokak lezzetlerini aynı sofrada buluşturan üstelik bunu yaparken bölgenin taptaze ürünlerinden yararlanan “Marvy Cuisine”, bu deneyimin yapı taşlarından yalnızca bir tanesi! Onu, ruhu besleyen sanatla ve tarihe tanıklık eden yerel ritüellerle iç içe bir tatil için sanatçıların sergi ve atölyelerine ev sahipliği yapan Atelier Marvy izliyor.

Deniz tutkunlarını O’Pen Bic teknelerle Kesre Koyu’nda seyre çıkaran Marvy Sail deneyimin maceraperest yönünü beslerken, Mar Spa 180 derecelik muhteşem deniz manzarasıyla bedeni, ruhu ve zihni arındırmak için alan yaratıyor. İşte tüm bunlar bizim tam da ihtiyacımız olan tatil deneyimi. Sizce de öyle değil mi?

Hikayenin başına dönersek, en önemlisi de Club Marvy tüm bunları sunarken, alışılagelmiş tatil anlayışının dışına çıkarak doğaya tutkun ruhu ve çevre odaklı felsefesinden ödün vermiyor… Böylece doğaya sonsuz uyumu ile insan, böcek ve ağacın arkadaş olabileceği bir ortamda bulunabilmek bir hayal olmaktan çıkıp gerçekliğimizin bir parçası haline geliyor. O halde Ege’nin birbiriyle bütünleşen yeşili ve mavisi, sizi ruhunuzdaki doğa tutkusunu ortaya çıkarmak ve geleceğin oyuncularından biri olmak için motive ettiyse Club Marvy dünyasına adım atmak için buraya tıklayarak yola çıkabilirsiniz!

Kapak Fotoğrafı: Club Marvy