İçeri girdiğinizde sıcacık bir atmosfer ve mis gibi kokularla karşılanacağınız, işletmecilerin sizi adeta evlerine gelen misafirmişçesine oturtmaya yer bulamadığı, ayrılırken kendinizi dinlenmiş ve güzel hissedeceğiniz eşsiz bir mekanla karşınızdayım!

Konum

Uzun zamandır güzel bir sohbet edebilmeye, Ankara’nın bastıran soğuğunda biraz olsun içimi ısıtabilmeye ihtiyacım vardı. Coccinella tam da bu arayışın üzerine geldi. Mekan dışarıdan da fazlasıyla sevimli görünüyor olsa da içine girmeden bahsettiğim sıcaklığı anlayabilmeniz mümkün değil.  Biz kapının önündeki ilk bulduğumuz masaya hemen oturmuştuk ta ki güzel bir bayan gelip bizi  “Kızlar, burada üşürsünüz gelin şöyle bakalım siz.” diyerek başka bir masaya götürene kadar.

Biz ne sipariş edeceğimize karar vermekte oldukça zorlandık çünkü dünya mutfaklarından farklı tatlılar vitrinden bize bakıyordu ve hepsi birbirinden lezzetli görünüyordu. Tabi ki her zamanki favorim tiramisudan vazgeçemesem de, menüdeki her şeyi yiyebilirdim!

Demleme çaylarımız dünyanın en tatlı fincanlarında servis edildi, dikkatimi en çok çeken şeylerden birisi de her ayrıntının düşünülmüş olmasıydı, hatta o kadar ki pasta evinin sembolü olan uğur böceği motifi fincanlarımızın içinden bize bakıyordu.

Keyifli Sohbetlere Tat Katacak Bir Mekan: Coccinella Pasta Evi
Keyifli Sohbetlere Tat Katacak Bir Mekan: Coccinella Pasta Evi

Tiramisu oldukça lezzetliydi, kesinlikle tavsiye ediyorum! Biz uzun saatler oturduğumuz masada tazelenen çaylarımızla sohbete dalıp gitmiş olsak da, siz isterseniz elinize kekinizi alıp okula ya da işinize yetişebilirsiniz.

14947383_198638910585822_2032574369738280052_n
Keyifli Sohbetlere Tat Katacak Bir Mekan: Coccinella Pasta Evi

Pasta evi dendiğine bakmayın, tuzlu atıştırmalıklar da bulabilirsiniz. Coccinella mısırlı muffin, Danish çörek gibi seçenekler de sunuyor. Ayrıca pasta evinin günümüz “workshop” adı altında atölye çalışmaları yaptığını ve pastacılık üzerine bir çok eğitim gerçekleştirdiğini söylemeden geçmeyelim 🙂

Yolunuz düşerse uğrayın demiyorum, yolunuzun düşmesini sağlayın diyorum! Şimdiden hepinize keyifli sohbetler ve lezzetli dakikalar…

Ahmet Mithat Efendi Sokak No:26  – Çankaya / Ankara