Çarşı yeterince hareketli değil mi dediğinizi duyar gibi oluyorum. Hareketli tabii. Sağdan soldan hızla yürüyen insanlar, yemek yenebilecek, alışveriş yapılabilecek onlarca yer, buraya buyrun diye menülerini elimize tutuşturarak mücadele eden balıkçılar, yalnızca türk kahvesi yapan mekanlar… Çarşı kalabalık, gürültülü; zaten benim bahsettiğim hareketlenme üçüncü dalga kahve akımınının mensubu kahve dükkanlarından yana. Geçmiş günlerde yazdığım çok sevdiğim Montag Coffee Roasters’tan sonra ikinci kahveci Coffee Manifesto da sessiz sedasız Kadıköy Çarşı’daki yerini aldı.

Konum

manifesto1
Coffee Manifesto, Kadıköy

Coffee Manifesto, Kadıköy Çarşı’nın en işlek yerinde. Görmemek mümkün değil. Çoğu Kadıköy insanının ve yemek severin bildiği Çiya’nın hemen yanıbaşında. Fotojenik mavi bir kapısı var, içerisi küçük; fakat zaman geçirilebilinecek bir mekan. Taze çekirdeklerle, her damak zevkine uygun çeşit çeşit kahve bulunabiliyor. Üçüncü dalga kahve demek yerine direk Coffee Manifesto demeyi tercih ediyorlar ve oldukça iddialılar.

manifesto2
Coffee Manifesto, Kadıköy

Mekanın her detayı sahipleri tarafından tek tek düşünülmüş. Kahve çeşitlerinin sunumu da oldukça hoş. Denediğim Latte, Espresso ve Cold Brew çok başarılıydı. Oturduğum süre boyunca birkaç masaya tiramisu geldi, harika görünüyordu. Sanırım bir sonraki gidişimde tiramisu ve filtre kahve keyfi yapacağım. Siz de uğrayın derim 🙂

Coffee Manifesto Adres: Caferağa Mah. Güneşli Bahçe Sok. No: 40/A Kadıköy / İstanbul