Tarihi Yarımada’nın kendine has havasından nasibinizi alıp, Beyazıt’a doğru yürüdüğünüzde ara sokakların birine gizlenmiş bir vaha bulacaksınız: CoffeeHouse No:11!

IMG_4058

Beyazıt’ta tramvaydan indiğiniz gibi, solda göreceğiniz sokaktan aşağıya bırakın kendinizi. Dümdüz gittiğinizde sol yanda çok şık bir coffeeshop’la karşılaşacaksınız. Çevresinden çok farklı olan bu mekana girdiğim an bayıldım. Beyaz ve siyahın hüküm sürdüğü no:11’in ortasındaki uzun masa, vitrinde sergilenen tatlı ve tuzlu çeşitler, ufak dış kısımdaki masalarda oturup etrafta olup biteni seyretmek burayı benim için güzel kılan öğeler arasındaydı.

no11 1

Bununla bitmiyor, güleryüzlü sahipleri ve çalışanları ile lezzetli kahveler de apayrı bir tercih sebebi oldu. Ben ilk gittiğimde latte içtim, gerçekten lezizdi. Kruvasanları ve tatlıları da gözüme kestirdim. Hepsi iştah açıcı görüntülere sahiptiler. No:11’in üst katında bir de otel var. Genel olarak buranın turist müşterileri müdavim olmuş bile. Siz de birgün rotanızı Tarihi Yarımada’ya çevirmeli ve bu farklı coffeeshop’u keşfetmelisiniz!

no11 2

 

CoffeeHouse No.11 Adres: Saraç İshak Mah. Şakir Efendi Çeşmesi Sok. No:11 Beyazıt / Fatih

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN