Ne sıklıkla seyahat ediyorsunuz? “Çok sık” da diyebilirsiniz, “Fırsat buldukça” da… Hikayenin kalbi, sıklık miktarında değil, yola çıkmakta atıyor. Seyahat etmek söz konusu olunca hepimizin yaşadığı ortak hisler vardır. İşte bizi endorfin havuzuna atan şey, o yola çıkma duygusudur. Avenue des Champs-Élysées’den arka sokaklara vururken, kendimizi Hemingway’in yaslandığı bir bar taburesinde bulmak gibi. Barcelona’nın Las Ramblas’sına adım attığımız anda hissettiğimiz “Ben burada yaşarım!” duygusu gibi. Midtown Manhattan’ın orta yerinde gezerken Broadway oyunlarından birine bilet bulmak gibi… Bu liste uzar gider. Listenin değişmez duygusu ise, nereye gidersek gidelim orayı yerlisi gibi keşfetme arzumuz. Bizi bir turist olmanın ötesine geçiren his budur. Şehrin kapağına bakmaktan çok, hikayesini dinlemek, içine dalmak isteriz. Çok gezenler bilir; HSBC Premierli olmak, nereye gidersek gidelim oranın lokaliyle dolaşmak gibidir…

Dalarız birlikte şehrin derinliklerine. Normalde beş bin adımda kalan yürüme miktarımız, yirmi binlere çıkar. Sanki taksiye binersek, bir şeyler kaçıracağız gibi gelir. İstanbul’da Eminönü bizim için kaos demekken, Marakeş pazarlarında büyüleniriz. Paris’te yarım saatten fazla beklenen restoran önü kuyruğu bile deneyimin bir parçasıdır. Çok gezenler bilir, bu duygular elimizdekinin değerini bilmemekten değil, seyyah olma halinin yaşattığı duyguların toplamındandır.

Premier Seyahat Deneyimi

Acaba kaç defa şu anı yaşamışızdır: Valizler hazır, havalimanına doğru yola çıkılmış, yol şarkıları açılmış, keyifler yerinde. Uçak indiği gibi yanımıza yeterince döviz almadığımızı fark etmek ve gerilim… Premier gezginler için bu tip konular artık bir gerilim sebebi değil.

Dünyanın her yerini avcunun içi gibi bilen, bugün Avrupa, Asya-Pasifik bölgesi, Kuzey ve Güney Amerika, Ortadoğu ve Afrika olmak üzere 64 ülkede kolaylıkla bulunabilen yol arkadaşımız HSBC Premier yanımızdayken böyle sorunlara yer kalmayacak. Artık yolculuk öncesinde düşüneceğimiz en son şey nakit ihtiyacımız veya bankacılık işlemlerimiz olacak. Nakit mi lazım? Dünyanın dört bir yanındaki ATM’lerinden ücretsiz ve komisyon ödemeden çekim yapabileceğiz. Tıpkı o ülkenin yerlisi gibi.

Aklımız Hep Havada!

Seyyah ruhluların bir çanta alırken, restoranda hesap öderken, hafta sonu buluşmalarında aklı hep havada, uçakta, yollardadır. Şehirdeki bütün harcamaları, bir sonraki seyahate hizmet etsin isterler. Aldığımız o yılbaşı ağacı, karlarla kaplı New York seyahatimize katkıda bulunsa fena mı olur? Eve aldığımız kahve makinesi, Roma’da espresso yudumlamamız için mil kazandırsa harika olmaz mı? Aklı hep bir sonraki deneyimde olan HSBC Premierliler bilir: POS cihazına doğru uzatılan o kart, aslında yeni bir uçak biletidir.

HSBC Premier Miles kredi kartı sayesinde, hafta sonu yapacağımız e-ticaret alışverişleri %20 indirimli, tek çekim yurt içi alışverişlerde ücretsiz 6 aya varan taksit imkanı, Cumartesi ve Pazar günlerini kutlamaya dönüştüren tüm restoran harcamaları ise %20 indirimli. Tüm yurt içi alışverişlerde ise her zaman %0,5 oranında Premier Miles Puan kazanabiliyoruz. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bodrum ve Dalaman Havalimanı otopark ve vale hizmetlerinde %50 indirim sağlayarak sadece yolculuğu değil, yolculuk öncesini ve sonrasını da düşünmüşler. Nihayet heyecanla beklediğimiz rotaya ulaştığımızda ise tüm yurt dışı restoran ve otel harcamalarımızda %10 indirim HSBC Premierli olarak bizi bekliyor.

Ne Olur Ne Olmaz!

“Ne Olur Ne Olmaz!” Bu sözü en çok anne babamızdan duymuşuzdur değil mi? Onlar yanımızda olmadan ilk yurt dışı seyahatimize çıkarken ne kadar endişelenmişlerdi… Belki şimdi siz, ailenizin en küçük üyesini eğitim veya seyahat için başka bir ülkeye uğurlayacaksınız. Ne olur ne olmaz deme sırası size geldiyse HSBC Premier en sevdiğinizin heyecan dolu yolculuğuna “bir bilen” olarak eşlik edecek.

Aile boyu HSBC Premierli olduğunuz zaman, tüm aile bireylerinizin dünyanın neresinde olursa olsun ihtiyacı olduğunda kolayca para çekebileceğini bileceksiniz. Masrafsız eğitim kredisine başvurabilecek hatta okul kayıt işlemleri için referans mektubu alabileceksiniz. Gün, saat, mekan fark etmeksinizin “ben hep yanındayım” demenin ferahlatan hissi de her zaman sizin yanınızda olacak.

HSBC Premierliler bilir… Hiç bilmediğin yerlere gitmek ve özgürce keşfetmek için dünyanın her yerini bilen bir yol arkadaşı gerekir. Aklı hep gökyüzündeyken, ayakları yere bir o kadar sağlam basanların yeni yol arkadaşıyla tanışmak için kolaylıkla başvurabilirsiniz.