Bu evlerde kimler yaşıyor, nasıl hayatları var diye meraklanarak sokaklarını arşınlayıp etrafı izlediğim Çukurcuma ve yine bir o kadar merak uyandıran Cihangir… Açık konuşmak gerekirse çoktandır buralara uğramıyordum, hem baroya uğrama bahanesi hem de instagramda gördüğüm iki fotojenik duvar beni bu iki mekanı keşfetmeye teşvik etti. İyi ki de gelmişim dedirtti…

The Bite Coffeeshop  

Bu mekan kapatılmıştır.

IMG_0965
The Bite coffeeshop

Galatasaray Lisesi’nin sokağından girince aşağıya doğru yürüdüğümüzde, Limonlu Bahçe’yi hemen geçince sağda. Minik, beş-altı masalık bir yer. Duvardaki kurabiye tutan gömlekli koala gördüğünüz an içinizi ısıtacak kadar sevimli. Üzerlerinde insanların bulunduğu ve çeşit çeşit sandviçlerin servis edildiği ahşap servisler bir harika.

bite 2
The Bite coffeeshop

Sette gördüğümüz tatlı çeşitleri iştah açıcı, tatlı tatlı gelen kokularsa insanı daha da heveslendiriyor. Sıcak yaz gününe yaraşır güzel sunumlu bir iced latte alıyorum ve yokuştan aşağı doğru seyredalıyorum Beyoğlu’nu. Burada kahve çeşitlerini tatlılar eşliğinde tatmanız, sandviçlerle karınları doyurmanız mümkün. Çok sıcak bir ortam var benden söylemesi!

IMG_0969
The Bite coffeeshop

The Bite Coffeeshop Adres: Tomtom Mah. Yeniçarşı Sok. No:82/1 Beyoğlu / İstanbul

Not Just Coffee Konum

not just 1
Not Just Coffee

Cihangir’de en sevdiğim kahvaltıcı olan kahve6’nın sokağında, hatta buranın kapı komşusu neredeyse. Yeşil kapısı, tahta set kısmı, duvardaki renkli resim ve küçük olmasına rağmen ferah haliyle burası hakikaten lezzetli kahvelerden daha fazlasını vaat ediyor. Tabii bu ismi almasında leziz tatlıların, cookie kurabiyelerin de etkisi büyük.

IMG_0981
Not Just Coffee

Başarılı bir oyuncu olan Bergüzar Korel’in açmış olduğu bu cafe samimiyetiyle şaşırtıyor. Americano, filtre kahve gibi klasiklerin yanı sıra soğuk çeşitler de bulunuyor. Yanında o leziz kurabiyelerden yemeyi de ihmal etmeyin. Bol bol tanıdık yüzle karşılaşacaksınız ayrıca, benden söylemesi 🙂

not just 3
Not Just Coffee

 Not Just Coffee Adres: Kılıç Alipaşa Mah. Anahtar Sok. No:3/A Beyoğlu / İstanbul