Fikrimce bir eve en güzel havayı katan iki materyal: Mermer ve ahşap. Bu ikiliyi düşününce aklıma iki insan ve tek marka geliyor; Das Maison’un kurucuları Duygu ve Aslı. Onları ve zevkli tasarımlarını sizlerle tanıştırmam gerekiyordu. Bebek Yokuşu’ndaki sempatik mağazalarına uğramadan önce bu röportajı okuyup, onları daha iyi tanıyın istedim. Karşınızda Das Maison!

Das Maison

Duygu ve Aslı, sizi daha yakından tanıyabilir miyiz? 

D: 1987 yılında İstanbul’da doğdum. Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okudum. Yaklaşık 4 sene avukatlık yaptıktan sonra, okuduğum mesleğin yanı sıra hayallerimdeki mesleği yapmam gerektiğine karar verdim. Das Maison süreci de boyle basladi.

A: 1986 yılında İzmir’de doğdum. İzmir Tevfik Fikret Lisesi’nin ardından İstanbul maceram basşladı. İstanbul Yeditepe Üniversitesi’nde Sinema, Televizyon ve Radyo bölümünü bitirdikten sonra  bir yapım sirketinde yaklaşık 4 senelik bir tecrübem oldu. Ben de bu arada farklı arayışlar içerisindeydim. Yaratıcılığın ön planda olduğu kendi işimi kurma hayallerimin gerçeğe dönüşmesi ve Das Maison’un kurulma süreci de bu döneme denk geliyor.

Das Maison

Das Maison fikri nasıl ortaya çıktı, hikayesini anlatabilir misiniz?

Birbirimizi daha öncesinden tanıdığımız için aslında çok şanslıyız! Ev aksesuarlarına olan tutkumuz arkadaşlığımız ortaklığa dönüştürdü de diyebiliriz. İkimizin de işlerinden ayrılma süreci aynı döneme denk geldi. Kendi zevklerimizi tutkumuzu neden diğer insanlarla da paylaşmıyooruz sorusu ile Das Maison markamızın ilk adımlarını atmış olduk.

Das Maison

Ne tarz ürünler tasarlıyorsunuz ve ne tarz materyaller kullanıyorsunuz? 

Özellikle ahşap ve mermer bizim ana materyallerimiz. Genelde bu iki malzemeyi karıştırarak farklı ürünler tasarlamayı tercih ediyoruz. Ürünler evimizin her köşesinde farklı amaçlarla kullanılabiliyor olmalı. Sunum tabağı olarak alınan bir ürün istenildiğinde salonlarımızda obje olarak da kullanılmalı. Bu sebeple bizim icin en önemlisi tasarladığımız ürünlerin fonksiyonel olması ve herkese hitap edebiliyor olması.

Das Maison

Tasarımları siz, kendiniz mi yapıyorsunuz? Müşterileriniz özellikle hangi tasarımları seviyor? 

Evet tüm tasarımları kendimiz yapıyoruz. Her müşterimiz farklı zevklere sahip. Tasarladığımız tüm ürünler de bir şekilde bu farklı zevkleri tamamlıyor. Kimi müşterimiz daha cok doğa ile iç içe olmayı tercih ettiğinden ahşap ürünlere yöneliyor. Diğer müşteri kitlemiz ise mermerin dokusunu ve şıklığını tercih ediyor. Bizler de onların isteklerine göre bu ürünlerle yasam alanlarının bir parçası olmayı seviyoruz.

Restoranlarla da çalışıyorsunuz, restoranlar sizden nasıl ürünler alıyorlar?

Das Maison

Özellikle ahsap sunum tabakları ve mermer sunum tabakları restoranların en çok tercih ettiği ürünler diyebiliriz. Steak tabakları, şarküteri tabakları, atıştırmalık ve peynir tabakları… Restoranların konseptlerine göre farklı model ahşap ve mermer ürün hazırlamayi tercih ediyoruz. Bunların yanında yan ürünlerle bu konseptleri tamamlıyoruz. Ahşap masalara olan ilgi de bir hayli fazla! Farklı ebatlarda ve şekilde hayallerindeki masaları üretmeyi seviyoruz.

En çok beğenilen üç ürünüz hangisi? 

Das Maison

Mermer kuplu takı fanus

Pirinç saplı mermer tepsi

Kendinden ayaklı ahşap peynir tabağı

Size nerelerden ulaşabiliriz?

Das Maison

Etiler Bebek yokuşunda Das Maison Mağazamız var. Ayrıca instagram hesabından (dasmaison) ya da telefon numarasından da 0542 592 17 92 bize ulaşabilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?