Bu hafta sonu İstanbul’da yok yok kısaca. Bol bol dans edebilir, çokça eğlenebiliriz. Benim konserlerim belli, sizinkiler hangileri olacak bakalım…

3 Mayıs Cuma

Mabel Matiz @ Beyoğlu Hayal Kahvesi

Kendi verdiği ilk albümü ve geçtiğimiz aylarda yayınladığı “Yaşım Çocuk” albümüyle dinleyici kitlesini gün be gün artıran Mabel Matiz, konserlerine hız kesmeden devam ediyor. Bu gece de Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde şarkılarını seslendirecek. Daha önce Mabel Matiz dinlemediyseniz ve Cuma gecesi için bir henüz bir plan oluşturmadıysanız bu konseri kaçırmayın derim.

100 Derece & Sattas @ Ghetto

Yerinizde duramayacağınız, bol bol dans edeceğiniz bir Cuma gecesi geçirmek istiyorsanız sizi Ghetto’ya yönlendirelim. Zira sahnede reggae’nin Türk temsilcileri Sattas ile rock’n roll’u reggaae ve punk rock’la harmanlamaktan çekinmeyen 100 Derece Ghetto sahnesinde olacak. Eğlencesi bol bir gece için ideal bir seçim.

Stubborn Heart & Sohn // Discovery @ Babylon

İngiliz elektro-soul ikilisi Luca Santucci ve Ben Fitzgerald’dan oluşan Stubborn Heart, Vodafone İstanbul Calling kapsamında İstanbul’da. Babylon’da sahne alacak olan ikili,  60 ve 80′lerin synth-pop, 90′ların tekno, house ve garage türlerini bir araya getirdikleri sound’larıyla farklı bir gece yaşatmayı planlıyor.

The Ringo Jets @ Salon İKSV

Lale Kardeş, Deniz Ağan ve Tarkan Mertoğlu’ndan kurulu gürültülü ve melodik rock’n roll grubu The Ringo Jets, eylemlerine Salon İKSV’de devam ediyor. “Limited Lunchpack” ve “Darmdstadt Tapes” EP’lerinin ardından “artık albüm zamanıdır” diyen üçlü, ilk albümlerini raflarla buluşturmadan önce Salon İKSV’de seslendirecek.

Alp Ersönmez “Cereyanlı” @ Nublu

Bu sayfanın klasik önerilerinden biri haline gelen “Cereyanlı” konserlerinin bir yenisi bu akşam Nublu’da vuku bulacak. Bu kadar önermeme rağmen hala gidip izlemediyseniz bence artık yolunuzun Nublu’ya düşme vakti çoktan gelmiş demektir. Türkiye’nin en yetenekli bas gitaristlerinden Alp Ersönmez’in “Cereyanlı” projesi, haftayı kapatmak için ideal bir seçim.

 

4 Mayıs Cumartesi

Athena @ Jolly Joker

Kişisel olarak en sevdiğim gruplardan biri olan Athena’nın konseri olur da ben önermez miyim?:) Mart ayındaki konserlerinin tadı damağımda kalmışken Athena, Cumartesi gecesi Jolly Joker’de sahne almaya hazırlanıyor. Gerçi geçtiğimiz aylardaki Ankara konserlerinde bir stage dive yaşanmıştı, aynısı neden İstanbul’da olmasın?

David Guetta @ KüçükÇiftlik Park

Son yıllarda birbiri ardına yayınladığı single’lar ve gerçekleştirdiği featuring’lerle adından sıklıla söz ettiren dans müziğin başarılı isimlerinden David Guetta, Cumartesi gecesi KüçükÇiftlik Park’ı bir diskoya çevirmek için geliyor. Durmamacasına dans etmeye hazır olun, benden söylemesi!

Efterklang @ Salon İKSV

Indie rock severler bu konseri kaçırmaz! Danimarkalı topluluk Efterklang, Eylül 2012’de yayınladıkları “Piramida” albümünün turnesi kapsamında İstanbullu dinleyicileriyle Salon İKSV’de bir araya gelmeye hazırlanıyor. 2012’nin en iyi albümlerinden biri olarak gösterilen “Piramida” ve diğer albümlerdeki şarkılarını dinlemek için Efterklang konserine gitmeniz tavsiyedir.

Birsen Tezer @ Dada

Şarkılarıyla ayrı, sesiyle ayrı müzikseverleri etkisi altına alan Birsen Tezer, bir kez daha Dada sahnesinde. “İkinci Cihan” albümünü geçtiğimiz aylarda yayınlayan Tezer, Cumartesi gecesi yine şarkılarıyla büyülü bir atmosfer yaratacak. Hala Birsen Tezer’i izlememiş olanlarınız için kaçırılmaması gereken bir konser.

 

5 Mayıs Pazar

We Will Rock You @ Ülker Sports Arena

Queen’in en iyi 24 şarkısından oluşan “We Will Rock You” müzikali, Avrupa Turnesi kapsamında ilk kez Ülker Sports Arena’da. Dünya turnesinin 10. yılını kutlayan müzikal, bugüne kadar 17 ülkede 12 milyondan fazla kişi tarafından seyredildi. Efsane topluluk Queen’in şarkılarını bir kez de sahnede dinleyip izleme fırsatını kaçırmayın.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?