Yaz kış fark etmeksizin, açık hava mekanlarına bayılıyoruz. İstanbul’da mis gibi oksijeni içimize çekebileceğimiz, birbirinden güzel etkinliklere katılıp bir yandan da lezzetli yemekler tadabileceğimiz bir mekan olsa ne güzel olurdu diye hayaller de kuruyorduk aslında. Neyse ki dekk 1 Ekim’de açıldı da bir hayalimiz daha gerçek oldu. Eğer meraklandıysanız, gelin hep birlikte lezzetli ve bir o kadar da eğlenceli olan dekk’i yakından tanıyalım.

dekk

dekk

Nefes Alan Bir Açık Hava Fenomeni

Her dem açık, bol oksijenli bir alan, sağında masmavi bir deniz solunda ise Maçka Parkı’nın yemyeşil ağaçlarından oluşan benzersiz bir manzara. Arka fonda çalan müziklere eşlik eden mis gibi yemek kokuları… Evet, 1 Ekim’de İstanbul’da eşi benzeri olmayan bir açık hava deneyim merkezine, dekk’e merhaba dedik. İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nın bahçesinde yaklaşık olarak 2.500 metrekarelik bir alana konumlanan dekk, hem her yere yakınlığı hem de “cool” konseptiyle İstanbul mekanlarına bir yenisini ekliyor.

dekk

“Cool Food, Cool Mood” mottosuyla dekk, sadece bir yeme-içme alanı da değil. Dans, yoga, pilates, spin class, koşu gibi birçok etkinliğin yer aldığı bu havadar mekan, kaykay pistiyle kaykaycıların, pazar alanıyla da lokali desteklemek isteyenlerin ortak noktası haline geliyor. Dekk sahnesini de unutmak olmaz, daha şimdiden bu sahnede birbirinden güzel iki konser gerçekleşti. Hangileri mi dediğinizi duyar gibiyiz, ilk gün yani 1 Ekim’de Evrencan Gündüz, 2 Ekim’de ise Eda Baba dekk sahnesine konuk oldu. Sahneden şehre yükselen melodilerin gün geçtikçe artacak olması ise bizleri aşırı heyecanlandırıyor.

Nokta Atışı Restoranlar

dekk

Birbirinden bağımsız ve farklı semtlerde yer alan gastronomi noktaları da dekk’in çatısı altında bir araya geliyor. Hangileri mi? Benzersiz burgerleriyle ödüllü Banko Burger, Napoli pizzalarıyla Nappo, Asya sokak lezzetleriyle Yumami, pastrami sandviçleri ve daha fazlasıyla Rita Deli’de ve birbirinden sağlıklı kaseleriyle Green Department‘da lezzet yolculuğuna çıkabilir ve masmavi manzaralı dekkBar‘da da mekanın imza kokteylleri ve içeceklerinden yudumlayabilirsiniz.

dekk

İstanbul’un kalbinde, Beşiktaş, Maçka, Nişantaşı, Harbiye gibi lokasyonların kesişim alanında konumlanan dekk, şehrin yeni adresi olarak önemli bir boşluğu dolduruyor da diyebiliriz.

dekk

Ve bu mekanın İstanbul’un dinamik ruhuna da inanılmaz yakıştığını eklemezsek olmaz. Eğer siz de İstanbul’u İstanbul yapan detayları rengarenk ve benzersiz bir perspektiften deneyimlemek isterseniz rotanızını dekk’e çevirebilirsiniz. Ne de olsa dekk ile “Cool Food, Cool Mood”.

dekk

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi dekk’in sadece bir yeme-içme alanı olmadığını tekrar etmek istiyoruz. Burada yoga derslerinden dans atölyelerine birçok kültür sanat etkinliklerine katılabilir, eğlenceyi ve müziği birbirinden lezzetli yemekler eşliğinde deneyimleyebilirsiniz. Etkinlikler ve tüm merak ettikleriniz için dekk’in Instagram hesabını buraya tıklayarak takip edebilir, en kısa sürede de bu “Cool” ve havadar alanı ziyaret edebilirsiniz.