2017 dekorasyon ve iç mimari modası için, ‘göz alıcı birçok detay ile birlikte kullanılan sakin tınılar’ ifadesini kullanmak yanlış olmayacaktır. Kontrastın uyumunun yanı sıra; sofistike ve etkileyici dekoratif elemanların sadelikle dansını izliyor olacağız 2017 yılı boyunca. Mobilyalar, aksesuarlar, aydınlatmalar, renk skalaları, kısacası her bir detay göz kamaştırıcı ve aynı zamanda olağanüstü sade olacak.

2017 Dekorasyon Trendleri

Yeşilin Cazibesi, Mavi ve Siyah

Yeşilin tonları; zümrüt ve koyu yeşil iç mekanlarda hakimiyeti eline aldı. Bu tonları duvarlarda ve yan mobilya ürünlerinde sıklıkla görüyoruz. Özellikle yazlık mekanlarda yeşil ile mavi gökyüzünün uçsuz bucaksız sakinlik hissi ve sadeliği, gizemli bir tavır ortaya koyarak  güzel bir etki oluşturuyor. Bunun yanında, vazgeçilmez siyah renk de ufak detaylarda kendini belli etmeye devam ediyor. Özellikle mobilyaların göze çarpan noktalarında siyah kendine yer buluyor.

2017 Dekorasyon Trendleri

Ahşap Detaylar, Doğanın Bohem ve Tropikal Yansımaları ile Buluşuyor 

Özellikle yaz aylarında bohem dokunuşlar ahşap detaylarla birleşerek canlı ve dinamik bir etki oluşturuyor. Bu tavır, ahşap dekoratif öğelerde de kendine yer buluyor. Bitmemiş ahşap dokusu, zeminde ahşap olarak işlenirken doğal bir görünüm yakalanmış oluyor.  Özellikle mobilyalarda da masif ahşaplar, bakır ve toprak tonlarla birlikte kullanılıyor.

Aksesuarda Metalik Şıklık ve Sadelik Bir Arada

Metalin karşı konulmaz yansımaları bakırlarda kullanılarak karşımıza çıkıyor. Özellikle aksesurlarda bu kullanımı bol bol görüyoruz.  Metalik yansımalar ile ayna efekti  verilen ufak detaylar, mekana  şıklık ve yalınlık olarak yansımış durumda. Bunun yanında şeffaflık, doğallık ve teknolojiden uzaklaşma çabaları, 2017’de iç mekan trendlerinde oldukça yaygın. Bu sebeple iç mekan tasarımlarında cama oldukça yer verilirken şeffaflık büyük bir önem kapsıyor.

Dekorasyon trendleri 2017

En Moda ‘Kalite ve Prestij’

Her ne kadar 2017 trendlerinden bahsetmiş olsak da, tabi ki ‘kalite ve prestij’ her zaman olduğu gibi bu sende de en moda olmaya devam ediyor. Sürekli gelişen ve yenilenen global etkileri kalite ile birleştirerek, “Özel İnsanlar İçin Sıradışı Mekanlar Tasarlıyoruz” mottosuyla hareket eden SitDesign markası da, iç mekan tasarımında bu modanın önde gelen isimlerinden. 33 yıllık tecrübenin getirdiği güvenilirlik ve yenilikçi özgün ruhun iç mimarideki en büyük temsilcilerinden SitDesign için ‘fazla söze gerek yok’ desek yanlış olmaz.

Kendinizi özel hissedeceğiniz exclusive yaşam alanları ve zengin iç mekanlar yaratmak için SitDesign ile iletişime geçerek, uzman ekibimizle görüşerek bu ayrıcalıklı dünyanın bir parçası olmak için;

http://sitdizayn.com/

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

  1. Merhabalar, tasarım ve dekorasyon üzerine kurulu, tasarımcı pazaryeri ve aynı zamanda bu alanda ilk olan sosyal ağ özellikleri de olan dekopano.com’u da incelemeniz dileğiyle.

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?