Gastronomiden tarihe, eğlenceden şehir yaşamına… Hayatın birçok alanına dokunan Gain programları sayesinde, son bir yılda video içerik tüketme alışkanlıklarımız değişim geçirdi, bu programlarla değerlendirdiğimiz kısa molalarımız değerlendi, zenginleşti. Berrak Tüzünataç’ın Gain’de yayımlanan, About Nights ruhundan ilham alan yepyeni programı Deli Dolu Masa ikinci bölümüyle karşımızda!

Deli Dolu Masa

Nedir Bu Deli Dolu Masa?

Bilmeyenler için anlatalım. Deli Dolu Masa’yıbasitçe tarif etmek gerekirse, kendisi yemekli bir sohbet programı. Berrak Tüzünataç, konuklarını her bölümde şehirdeki farklı bir mekanda ağırlıyor; konuklar moda, sanat ve gastronomi gibi bambaşka dünyalardan gelerek bu yemekli sohbetin bir parçası oluyor. Kısacası, ilhamını sıra dışı, cesur, yaratıcı ve deli dolu insanlardan alan About Nights bu sefer hepimizi lezzetli sofralara götürüyor.

Deli Dolu Masa‘nın 26 Haziran‘da yayımlanan ilk bölümünün çekimleri, Beykoz’da yer alan doğal tarım çiftliği Komşuköy‘de gerçekleştirilmişti. Programın 10 Temmuz’da yayınlanan ikinci bölümü ise Emily’s Garden Cihangir’de çekildi. Merak edenler için: 24 Temmuz’da yayınlanacak üçüncü bölümünde rota Ekria’ya çevrilecek, 7 Ağustos’ta yayınlanacak bir sonraki bölümde ise Deli Dolu Masa, İsveç Sarayı’nın konuğu olacak.

İkinci Bölümün Konukları

Deli Dolu Masa

Deli Dolu Masa‘nın 10 Temmuz’da yayınlanan ikinci bölümünün konukları, moda tasarımcısı Zeynep Tosun, R&B vokali ve söz yazarı Seda Erciyes, prodüktör ve söz yazarı Mert Demir ile radyo programcısı Yasemin Şefik oldu.

Deli Dolu Masa

Berrak Tüzünataç, konuklarına moda ve müziğin en isyankar dönemine dair sorular sordu ve aldığı ilham verici cevaplar eşliğinde başarmaktan risk almaya dek pek çok konu eğlenceli bir biçimde konuşuldu. Yazın gelişini kutlamak adına hazırlanan Midsommar kokteyli ve Emily’s Garden Cihangir’in temaya özel tabakları ile de bu deneyim lezzetli bir boyuta taşındı.

Deli Dolu Masa

Midsommar’ı tanıyalım!

Midsommar, Kuzey Avrupa’nın en köklü kültürel geleneklerinden biri ve yaz ortası İsveç’te kutlanan en büyük ikinci festival olarak biliniyor.

İsveçlilerin kafalarına çiçekten taç takmasıyla bilinen bu yaz festivalinin en çok öne çıkan özelliklerinden biri, doğurganlığı simgeleyen çiçekli bir direğin toprağa gömülmesi. Böylelikle doğanın canlanacağına inanılıyor. İsveçliler bu direğin etrafında yuvarlak olup el ele tutuşuyor ve müzik eşliğinde dans ediyorlar…

Gain gibi yeni ve heyecan verici bir platformda yayımlanan Deli Dolu Masa‘nın, gerçekleştirdiği etkinlikler ve eğlence iletişimiyle farklılığı, cesareti ve deli dolu olmayı sahiplenen About Nights‘ın çizgisine de çok yakışan bir program olmuş. Keşfedilmemiş küçük patikaların, sıra dışı hikayelerin ve cesur hareketlerin peşinden giden About Nigths‘ın  Berrak Tüzünataç’la hazırladığı bu maceranın ilk ve ikinci bölümünü izlemek için buraya tıklayabilirsiniz!