Baş başasın onunla: İçindeki delinin kalbini hızla attırmadığı,  heyecanını katlamadığı, çevreni kahkahalarla doldurmadığı tek bir an yok. Her an fısıldıyor kulağına: “Sen farklısın” diye. Kural tanımayışın, alışılagelmişin dışında kalışın hep bu yüzden, o sesin ne kadar doğru olduğunu bildiğinden… About Nights işte buradan alıyor ilhamını ve seni içindeki deli dolu ruhu keşfetmeye davet ediyor!

Delisin. Sınırın, kuralın yok: Seni limitleyen hiçbir şeye tahammülün yok. Yaratıcı, kalıplara sığmayan ruhun her an patlamaya hazır bir bomba gibi. Özgürlüğünü doğallıkla çevrene yansıtmaya bayılıyorsun. Dokunduğun her insanı coşku dolu enerjine ortak ediyorsun. Seninle eğlencenin tavan yaptığı anlar hiç bitmiyor. Işık saçıyor, parlıyorsun. Hayatının merkezinde sevmek var: Sevdiğin işi yapmak, sevdiğin ortamlarda, sevdiğin insanlarla olmak… Buna çok önem veriyorsun, çünkü biliyorsun hayatın sevmediğin şeylere “evet” ya da “tamam” demek için çok kısa olduğunu. Çok büyük hayallerin var, aklına her getirdiğinde heyecandan yerinde duramamanı sağlayan ve gerçek olacaklarını, hem de çok yakında gerçek olacaklarını bildiğin.

Dolusun. Adrenalinle, ilhamla, tutkuyla dolusun. Ve bilgiyle… Kendini geliştirmeye, büyütmeye, zenginleştirmeye bayılıyorsun. Adeta bilgiyle dolup taşıyorsun. Çok fazla tutkun var ve hepsini besleyebileceğin kanalların peşinden özgürce, cesaretle koşuyorsun. Sanatı seviyorsun, renkleri karıştırarak, boyaları etrafa sıçratarak, özgürce çiziyorsun; ellerinle harikalar yaratmayı seviyorsun, üzerinde çalışıyor, mesela farklı farklı killer ile uğraşıp seramik yaparken saatlerin nasıl geçtiğini hiç anlamıyorsun; dans ediyor, bedene kuralsızca hareket etmesi için alan açıyorsun; müzik tutkunusun, yeni müzikler keşfetmek tam senlik… Özellikle müziğin en tempolu türünün, techno’nun yeri sende çok ayrı. Çünkü techno, özlem duyduğun geceleri hatırlatıyor sana, deli dolu ruhunu yansıtıyor. Hobilerin var kısaca, sana özgü uğraşların; seni sen yapan uğraşlar…

Deli Dolusun. Hayata olan heyecanın, tutkunlarınla birleşiyor ve ortaya bir cümbüş çıkıyor her seferinde. Arayanlar hep deli dolu programlarda buluyor seni, en renkli, en farklı, en sıra dışı kokteylleri denerken örneğin. DJ’ler, dövmeciler, ateşli jonglörler… Hayatlarını delice bir tutkuyla yaşayan kalıpların dışında insanlarla tanışmak, onlarla olmak besliyor seni. Bir yandan dolu tarafın da alıyor sahnedeki yerini: Birikimleriyle dikkat çeken, hayatlarını dolu dolu yaşayan insanlar hayranlık uyandırıyor sende. Her biri deli dolu hikayeler anlatıyor sana, derken bir bakıyorsun, sen de o hikayelere dahil olmuşsun, başrolüsün tüm çılgın anların.

Deli dolu ruhunu yansıttığın bir başka alan da tarzın elbette. Nasıl giyindiğin, nasıl göründüğün senin için tam bir oyun alanı. Renkler özgürlüğün, seçimlerin cesaretin. İçinden geldiği gibi, kalbinden geçtiği gibi, deli dolu ruhunun kulağına fısıldadığı gibi giyiniyorsun. Renkleri karıştırmaya, fark yaratmaya, çizgilerin dışında olmaya bayılıyorsun.

Ve sen… Çok seviyorsun. İnsanları, hayvanları, doğayı çok seviyorsun. İnanmıyorsun etiketlere. Seni başkalarından, başkalarını senden ayıran o kalın çizgileri tanımıyorsun. Tersine, esas zenginliğin farklılıklar olduğunu biliyorsun. Ancak farklılıklar ile büyüyebileceğimizi, gelişebileceğimizi, deli ruhlarımızı farklılıkların doldurabileceğini…

İyi ki olduğun gibisin, iyi ki deli dolusun.

@about_nights