Şimdi size bahsedeceğim yepyeni mekan, yıllarımı geçirdiğim bale okulumun sokağında ve gerçekten yıllardır neredeydin diyebileceğim ölçüde lezzetli yemeklerle karşılaştığımı söyleyebilirim. İşte deli no.14…

deli no14 1
Deli no:14

Rexx sinemasının hemen karşı sokağında, azıcık ilerleyince sağda. Rengarenk tentesi, şık tasarımı, duvardaki küvetin içinde bulunan spaghetti tencere ve köftelerin olduğu tatlı mı tatlı resim, yazı tahtası… Her biri burayı çekici kılıp, denemeye değer olduğunu gösteren öğeler arasında. Salı ve perşembe günleri günün menüsü olarak zeytinyağlıların bulunduğu Deli No.14’e şans eseri, salı günü gidiyorum ve o enfes zeytinyağlılardan, börekten deneme şansım oluyor. Her şey ayrı ayrı çok leziz.

deli no14 2
Deli no:14

Ayrıca burada kahvaltı, pancake tabağı, salatalar, şinitzel, köfte ve anne burger gibi seçenekleri bulabilmeniz de mümkün. Kavanozda cheesecakeseverler de mutlaka uğramalı. Deli No.14’ün instagram hesabını takip edenler sıcak yaz günlerinde serinlemenizi sağlayacak mis gibi limonata mekandan size… Sadece bu kadarla bitmiyor, yalnızca yemek yemek için değil Kadıköy’ün telaşından uzak şekilde kahve keyfi yapabilme imkanı da sunuyor burası size.

deli no14 3
Deli no:14

Zevkli müzikler ve güleryüz de cabası. Sanırım ben burayı bayağı sevdim, gelirseniz karşılaşmamız olası! Uğrayın:)

Deli No.14 Adres: Caferağa Mah. Arayıcıbaşı Sok. No:10/A Bahariye, Kadıköy / İstanbul