Konsept çoğunlukla aynı. Dem Karaköy‘ün çizgileri Dem Bebek‘te de devam ediyor. Bence Bebek’in en büyük farkı, daha dingin olması. Caddenin bir sokak arkasında, sessizliğin içinde. Hani bilgisayarımızı alıp biraz kahve içip saatlerce çalışılan kahve mekanları var ya. Bunu çay ile yapmayı amaçlar gibi dingin. Karaköy daha çok sohbet edilesi ayaküstü bir mekan iken, Bebek daha oturaklı, uzuuuuun vakit geçirilebilecek bir fransız kafesi gibi duruyor. Yani Eylül ve Ömer misafirlerine çay sunarak onlara uzun bir kafe hayatı vadediyor.

IMG_69681

İçerik yine aynı, 60 adet çay var. Detaylar önceki yazımda mevcut zaten. Eklemek istediğim şey; mutfağın artık daha da gelişiyor olduğu. Güzel reçeteler ile artık çayın yanında atıştırabileceğiniz daha çeşitli ürünler de menüye ekleniyor.

Fotoğrafı Çekilesi Bir Mekan

Öyle sıcak ve güzel dekore edilmiş ki, özellikle instagram tutkunu iseniz telefonunuz elinizden düşmeyektir. Her köşe ayrı bir güzellik. Çok modern bir kafe havası esiyor. Benim en sevdiğim kısımlardan biri, Dem Karaköy‘ün instagram hesabındaki fotoğrafların oluşturduğu iki koca duvar. Orada gidip kendi çektiğiniz fotoğrafları ve hatta kendinizi bile bulabilirsiniz.

IMG_6985

Diğer sevdiğim bölüm ise eski fransız okullarındaki karşılıklı bakan 4 kişilik bir lise sırası. Arka taraftaki okul görseli de bu hissiyatı pekiştirmek için. Sıra deyip geçmeyin, orijinal bir malzeme… Bilgisayarınız ile burada çalışırken sıranın kapağını kaldırıp alt kısımda kalan gözüne eşyalarınızı yerleştirerek uzunca vakit geçirebilirsiniz.

IMG_6991

Özetle; görünen o ki Dem markası güçlü adımlar ile gittikçe büyüyor. Bize de gidip 60 adet çayın tamamını deneyimlemek düşüyor.

IMG_6971 IMG_6970 IMG_6952

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN