Yapmak istediklerimiz, içimizde kalanlar, yapamadıklarımız… Peki, neden? İmkânlarımız, koşullarımız ve önümüzdeki engeller ne olursa olsun her zaman yanımızda olan Kotex, #İsterseYapar diyor ve hepimiz için yeni bir hikâye başlatıyor! Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına özel Cumhuriyetin Kızları projesi, daha önce denizle buluşmamış yüz kız ile hayallerin umuda dönüştüğü bir ufka doğru yelken açıyor. Kadınların azim ve başarı hikâyelerini yakından takip edebilmemiz adına ise Kotex, Cumhuriyetin Kızları projesini anlatan Denizde 100 Kadın belgeselini Youtube ve Blutv kataloglarına ekledi. En büyük umudun hayallerimiz, en büyük motivasyonun ise birbirimiz olduğunu hatırlatan projenin detaylarını keşfetmeye ne dersiniz?

youtube play youtube play

Cumhuriyetin yüzüncü yılını kadınların azimli adımları sonucunda ulaştıkları başarıların sesleri ile kutlayan Kotex; Cumhuriyetin Kızları projesi ile daha önce deniz ile buluşmamış yüz kızı Gelecek için Yelken Açıyoruz ekibi ile buluşturdu. Ufka doğru yelken açan kızlar, hayallerini umuda dönüştürürken yarışlara katıldı ve ödüllere ulaştı. Kotex’in Türkiye’nin farklı bölgelerinden 100 kadınla katıldığı yelken yarışlarının sonuncusu ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda İstanbul Boğazı’nda gerçekleşti. Kendi hayallerinden aldıkları ilham ile başaran bu yüz kadından ilham alma sırası ise şimdi bizde! Sadece rüzgârları ve denizi değil; ayrıca ön yargıları da aşan bu yüz kadının hikâyesini Youtube ve Blutv üzerinden izleyebilirsiniz.

Denizde Yüz Kadın | Fotoğraf: Kotex

Denizde Yüz Kadın Belgeseli

Dallarını Türkiye’nin dört bir yanındaki kadınların hayallerine eşlik etmek adına uzatan Kotex’in Denizde Yüz Kadın belgeseline “Hayalin, umudum olsun. İstersen yaparsın.” sözleri ve müziği ile Mor ve Ötesi katkıda bulunuyor. Proje kapsamında düzenlenen toplam on üç profesyonel yelken yarışına dahil olarak 1050 mil aşan ve dokuz ödül kazanan yüz kadının azim ve başarı hikâyesini seyirci ile buluşturmayı hedefleyen belgesel, onların ufka doğru uzanan yolculuğuna eşlik etmemizi sağlıyor. #İsterseYapar felsefesi ile beraber olduğumuz zaman her ön yargıyı aşabileceğimizi bize hatırlatan Kotex, azmi ile başarıya ulaşan yüz kadının hikâyesine tanık olabilmemiz adına bizi ilk onların kendilerini buldukları yolculuklarının başladığı evlere, mahallere ve sokaklara götürüyor. Hemen ardından ise bizi istediğimizde neler yapabileceğimizi, beraber olduğumuzda ise neleri aşabileceğimizi gösteren ilham verici bir hikâye bekliyor.

Denizde Yüz Kadın | Fotoğraf: Kotex

Kotex’in ev sahipliği yaptığı lansmanda gösterilen Denizde 100 Kadın belgeseli, kadınların başarılarından oluşan güçlü sesi ile dikkatleri üzerine çekti. Aralarında pek çok ünlü ismin de bulunduğu belgeselin ilk izleyicileri, kadınların ilham verici bu yolculuğuna tanıklık edebildikleri için duydukları heyecanı paylaştı. Kotex’in bu umut hikâyelerini herkesin öğrenebilmesi için bir belgesele çevirdiği Denizde Yüz Kadın, Youtube ve Blutv’de bizimle buluşuyor.

Denizde Yüz Kadın | Fotoğraf: Kotex

Belgeselin tamamını izlemek için tıklayın. Bizi hangi ön yargı durdurmaya çalışırsa çalışsın Kotex’in #İsterseYapar sözüyle rüzgârları ve denizleri aşan yüz kadından ilham almamız dileği ile! Çünkü unutmayın; biz beraber güçlüyüz ve istersek yaparız!

Kapak Fotoğrafı: Kotex