Tüm dünyanın sizi görür görmez tanıdığı kadar ünlü olduğunuzu hayal edin. Hatta bu öyle bir ün olsun ki jenerasyon farkı tanımasın. Mesela bir aile buluşmasında büyükanneden toruna herkes isminizi sizi görür görmez söyleyebilirsin. Aklınıza böyle bir isim geliyor mu? Bizim geliyor: Walt Disney’in Mickey Mouse’u! Gelin, Disney ve Fossil’in eğlenceyi ve nostaljiyi bir araya getiren yeni iş birliğinden ilhamla bu dünyanın en ünlü ve sevimli faresinin hikayesine biraz daha yakından bakalım.

Zaman makinemize atlayıp 1920’lerin sonuna gidiyoruz. Şanslı Tavşan Oswald karakteri üzerindeki yaratıcı kontrolünü kaybettiği için mağlup hisseden Walt Disney evine gitmek için trene atlamış; yolculuk sırasında derin derin düşünüyor. Sonunda zihninde bir ampul yanıyor ve yaratıcı ortağı Ub Iwerks ile çırağı Les Clark’ın yardımıyla hepimizin tanıyacağı ve seveceği bir ikon yaratıyor: Mortimer Mouse! Evet, doğru bildiniz. Karakterin ilk ismi Mickey değil Mortimer… Neyse ki Walt’un eşi duruma el atıyor ve hepimizin bildiği o çok daha sempatik ismi öneriyor: Mickey!

Zaman içinde Mickey’nin görünümü, kıyafetleri ve hatta parmak sayısı dahi değişiyor. Armut biçimli bir vücut, gözbebekleri, beyaz eldivenler… Tüm bu üzerine düşünülmüş detaylar zaman içerisinde Mickey’i bugün bayıldığımız ikonik görünümüne kavuşturuyor. Hikayede değişmeyen şeyse bu tatlı farenin bizde yarattığı mutluluk hissi oluyor. İşte Mickey Mouse’un enerjisini, Fossil’in üstün saat teknolojisiyle buluşturan Disney Mickey Mouse Tenis Saati de saat tutkunları ve Disney hayranları için unutulmaz bir deneyim sunuyor. Mickey Mouse’un neşeli ruhu, Fossil’in kaliteli işçiliğiyle hayat buluyor.

Disney Mickey Mouse Tenis Saati, paslanmaz çelikten üretilmiş bileziği ile sağlamlık ve şıklığı bir arada sunuyor. Saatin yeşil dokulu kadranı, Mickey Mouse’un korttaki enerjisini ve neşesini yansıtırken, safir kristal camı ile korunuyor. Japon otomatik mekanizmasıyla da güçlendirilen bu model, zamanı yakalamanın en zarif yolunu sunarken, ikonik Mickey siluetine sahip büyük boy tepesiyle de dikkat çekiyor. Saatin kadranında yer alan, tenis oynayan Mickey Mouse ikonu bizi her bakışta gülümsetirken Mickey’nin enerjisini ve sporun heyecanını bileklerimize taşıyor. O halde gelin, Disney ve Fossil iş birliğiyle sınırlı sayıda üretilen Mickey Mouse Tenis Saati ile tanışmak üzere sizi buraya alalım.