İstanbul’un belki de en sevdiğimiz noktalarından birisidir Kuruçeşme. Semtin en belirleyici özelliği ise rengarenk evleri, harika manzarası ve birbirinden güzel lezzet duraklarıdır. Deniz kıyısından iç taraflara ilerledikçe binalar kendini göstermeye başlar. Bir semt ancak bu kadar naif ve güzel gözükür gözümüze. Sahilden yürüyüp, aralardan arnavut kaldırımlı sokaklara girip, renkli yalıların göze çarptığı harika bir manzara eşliğinde bugün sizlerle Divan Kuruçeşme’nin güzel terasında, nefis bir brunch’ta buluşuyoruz.   

Divan Kuruçeşme – Crystal Sunday Brunch

Divan Kuruçeşme Geri Döndü!

Divan Kuruçeşme uzun zaman sonra derin uykusundan uyandı. Mekan 2013 yılında kapatılmıştı. O sene eski binanın yıkılıp, yeni bir bina yapılmasına karar verilmişti. Bu sırada bazı arkeolojik eserler ortaya çıktı! Bu eserlerin hepsi İstanbul Arkeoloji kurumuna kayıtlı ve misafirler ile buluşturulmak üzere Divan Kuruçeşme’nin çeşitli yerlerinde sergileniyor.

Divan Kuruçeşme’nin kapısından girmeden hemen yan taraflarında sütunlar içerisinde çeşitli eserler göreceksiniz. Kapıdan girdiğinizde ise büyük bir hol, önünüzde orkide çiçekleri ve sağınızda bir bar alanı ile karşılaşacaksınız. Karşınızda duran merdivenlere doğru ilerlediğinizde sağ tarafınızda yine sütunlar içerisinde toprak vazolar ve duvara asılmış tablolar dikkatinizi çekecek. Merdivenlerden çıktığınızda artık büyük Balo salonunun kapısına geleceksiniz. Bu salon 1100 metrekare ve oldukça kullanışlı tasarlanmış.18. yüzyılın sonundan kalma hamam kalıntıları cam bir zemin altında yer alıyor. Üzerinden yürüyerek balo salonunda ilerliyorsunuz. Salonun ön tarafında boğaz manzaralı bir terası var. Mekanın ikinci ve üçüncü katlarında da teraslar bulunuyor. Divan Kuruçeşme’de düğün, lansman, sanatsal etkinlikler, sergiler gibi birçok etkinlik yapılabiliyor. 

Divan Kuruçeşme’nin Crystal Sunday Brunch’ı.

Gelelim bu yazının asıl amacına; Divan Kuruçeşme’de her Pazar 11:30-15:00 saatleri arasında gerçekleşen Crystal Sunday Brunch’a.

Divan Kuruçeşme – Crystal Sunday Brunch

Geçtiğimiz Pazar günü Divan Kuruçeşme’de bu leziz brunch’a gittim. Öncelikle şunu belirtmeliyim gerçekten ne yiyeceğimi seçmek konusunda zorlandım! Balo salonunda Crystal Sunday Brunch için hazırlanan birçok farklı alan var. Salonun orta kısmına masalar yerleştirilmiş. En köşede ise canlı müzik alanı var. Brunch’ınıza harika bir müzik eşlik ediyor.

Divan Kuruçeşme – Crystal Sunday Brunch

Kapıdan giriş yaptığınızda hemen sol tarafınızda harika bir tatlı alanı göreceksiniz. Sağ taraftan ilerlediğinizde ise sırasıyla kahvaltılıklar, omletler, deniz mahsulleri, sushiler, canlı ev yapımı makarnalar, barbeküler, pideler ve Uzak Doğu yemekleriyle karşılaşacaksınız.

Divan Kuruçeşme – Crystal Sunday Brunch

İçecek bölümü de oldukça çeşitli. Kokteyller, taze sıkılmış meyve suları, kahve, çay gibi birçok içecek alternatifi de bulunuyor.

Ben en sevdiklerimden nefis bir tabak yaptım kendime. Canlı müzik eşliğinde oldukça keyifli bir pazar geçirdim. En son kahvemi alarak arkadaşımla terasta boğaz manzarası eşliğinde tatlı bir sohbet ettim.

Sizlerin de bir Pazar gününüzü bu harika Crystal Sunday Brunch’a ayırmanızı, sevdiklerinizle muhteşem bir gün geçirmenizi öneriyorum!  

Adres: Kuruçeşme Cd. No:61A, 34345 Beşiktaş/İstanbul

theMagger’dan Not: Çocuklu ailelere güzel bir haberimiz var. Çocuklar Divan Kuruçeşme pazar brunchlarında, Gymy Kids Club ile birlikte birçok spor branşındaki aktivitelere katılarak eğitici ve eğlenceli vakit geçirebiliyor.