Şiirlerde ve şarkılarda karşımıza çıkan gecenin romantikleştirilmesini kabul ediyoruz. Fakat İstanbul gibi “Uyumayan Şehirler Listesi’ne” ilk sıralardan girmiş bir yerde yaşıyorsak bu şehrin tek bir kuralı olduğunu bilmemiz gerekiyor: o da günün her saatini sevdiklerimiz ile dolu dolu yaşamamız gerektiği! Bu yüzden Patti Smith’in “Gece aşıklara ve bize ait.” sözünü bir kenara kaldıralım ve yaşama dair sabırsızlık duyan bizim gibi insanlar ile bir araya gelme vaktinin çoktan başladığını söyleyelim! Çünkü Divan, İstanbul’un en hızlı ve heyecanlı noktalarında “komünite” olma hissini Publicans ile getiriyor. Ayrıca söz konusu hayatın keyfini çıkarmak olduğunda sınır tanımayanları da Bodrum’da yalnız bırakmayacağını şimdiden söyleyelim.

Uzun süredir İstanbul’da yaşayanların belirli ritüelleri vardır. Tabii ki Galata Kulesi’nin üst katına çıkmak ya da feribot ile kıtalar arası her geçişte köprünün fotoğrafını çekmek gibi turistik aktivitelerden değil; lokal olma alışkanlıklarımızdan bahsediyoruz. Mesela Divan Kuruçeşme’de sevdiklerimiz ile pazar brunchları yapmak, mahallemizdeki Divan’da iş çıkışı komşularımız ile akşam yemeği yemek gibi… Bu yüzden de geçtiğimiz günlerde Kanyon’da katıldığımız Divan Pub açılışındaki Publicans buluşması için çok heyecanlanmıştık! Şimdi hemen detaylara geçiyoruz!

Siz de bir “Publican” mısınız?

Divan Grubu’nun yeni hayata geçirdiği “Publicans” projesi ile tam bir aitlik hissi yaşıyoruz! Çünkü şehrin en heyecanlı noktalarına yeni nesil bir soluk getirmeyi amaçlayan Divan, “eğlenmek isteyenlere, ağzının tadını bilenlere, rutinden sıkılanlara, içinden geldiği gibi davrananlara” yani bize yeni adımız ile Publicanlar’a sesleniyor! Bu sırada ise senelerdir oluşturduğumuz Divan geleneklerimize bağlı kalırken “pub kültürümüzü” yepyeni bir boyuta taşıyacağının da güvencesini veriyor! Peki radarında nereler var dersiniz? Kanyon, Caddebostan, Akaretler, Bodrum, Citys İstanbul ve Ataşehir… Yani her zamanki gibi evimizden, iş yerlerimizden yürüyüş mesafesindeki Divan Pub’ların kalbinde!

Pub Kültürünün Dinamikleri Değişiyor!

İş ve özel hayat arasında denge kurmayı ve kendinize değer vermeyi ilk plana alıyorsanız doğru yerdesiniz! Çünkü öğle araları ya da iş çıkışları için buluşma noktamız olan Divan Pub’ın Publicans projesi ile pub kültürümüzün dinamiklerinin tamamen değişeceğini söylemek zorundayız. Divan, öncelikle en az bizim kadar kendine ait, özgür ruhlu ve farklı deneyimlerin peşinden koşmayı sevenleri bir araya getirdiği Divan Pub’larda, Publican’lara özel yepyeni lezzetler ve imza kokteyller sunuyor. Yenilediği öğlen ve akşam yemeği reçetelerinde Divan’ın uzman şefleri ile çalışan Divan Pub, paylaşımlı tabaklardan yerel ve uluslararası lezzetlere kadar Publican’ları heyecanlandıracak gastronomi trendlerinin hem peşinde hem de öncüsü olacağı geniş bir menü oluşturuyor. Tabii, bizim gibi insanlardan oluşan yeni komünitemizde saatlerce keyifli vakit geçirirken özgürce kendimiz olabileceğimiz rahat iç ve dış mekânı ile!

Hayatın keyfini bizim gibi çıkaran özgür Publicanlar ile en yakınımızdaki Divan Pub’larda görüşmek üzere!

Detaylar için sizi buraya alalım.