Birkaç sezondur heyecanla takip ettiğimiz ya da yakın zamanda yayınlanan ilk sezonuyla bizi kendine bağlayan dizilerden hayranlarını mutlu edecek haberler var!

House of Cards‘ın Yeni Sezonuna Sayılı Günler Kaldı!

2013’ten beri her sezonunu soluk soluğa izlediğimiz dizilerden, David Fincher‘ın yapımcıları arasında yer aldığı, Kevin Spacey ve Robin Wright‘ın başrollerini paylaştığı politik drama House of Cardsdördüncü sezon finalini savaşın sinyallerini veren bir şekilde yapmıştı. Yapımcılar ve ekip, seçimler nedeniyle oldukça hareketli bir yıl geçiren Amerikan siyasetinden daha ilgi çekici bir sezona imza atmanın her zamankinden zor olduğu açıklamalarını yapmış ve dizinin her zamanki gibi kış aylarında değil baharda izleyiciyle buluşacağı duyurulmuştu. House of Cards‘ın beşinci sezonunun tüm bölümleri, 30 Mayıs Salı günü Netflix‘te olacak.

 

Game of Thrones Evreni Genişliyor!

Kısa bir süre önce Game of Thrones cephesinden üç üzücü haber almıştık. Dizinin iki sezon sonra biteceği kesinleşmiş, bu sezonların her zamanki gibi 10 değil 7 ve 8 bölümden oluşacağı duyurulmuş, üstelik bu yılki sezon prömiyer tarihi de ilkbahardan yaza kaydırılmıştı. Bu kadar üzücü haberin üzerine önce sezonun heyecan verici fragmanı geldi, ardından da HBO‘nun aynı evrende geçen dört ayrı dizi sipariş ettiği açıklandı. Westeros tarihinin farklı dönemlerindeki hikâyeleri ele alacak bu dört farklı dizinin hepsinin yazar ekibinde tabii ki evrenin, kitapların ve dizilerin yaratıcısı George R.R. Martin de yer alacak.

 

Feud Devam Ediyor!

American Horror Story, American Crime Story gibi antoloji dizilerle televizyon dünyasına yeni bir konsept kazandıran FX‘in bu yıl başlayan yeni antoloji dizisi Feudadı üzerinde, yakın tarihteki şöhretli kavgaları konu alıyor. İlk sezonda Hollywood’un altın çağlarının iki yıldız aktrisi Bette Davis ve Joan Crawford arasındaki çekişmeyi konu alan ve başrollerde Susan Sarandon ve Jessica Lange‘i izlediğimiz Feud‘un ikinci sezonunun teması belli oldu: Dizi önümüzdeki yıl, Prens Charles ve Lady Diana’nın mutsuz evliliğine odaklanacak.

 

13 Resasons Why‘ın Anlatacakları Henüz Bitmedi!

İlk sezonu 31 Mart 2017’de Netflix’te yayınlanan ve kısa sürede hem izleyen herkesi etkileyen hem de Amerikan eğitim sisteminde öğrencilerin psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kalmaması için alınan önlemlerin yeterliliğinin tartışılmasına yol açan 13 Reasons Why‘ın ikinci bir sezonla geri döneceği duyuruldu. Lise öğrencisi Hannah’nın ardında hayatına son verme kararını almasına neden olan 13 kişiye adanmış 13 kaset bırakarak intihar edişinin ardından yaşananları konu alan Netflix dizisi, yeni sezonunu “anlatacaklarımız henüz bitmedi” diyerek duyurdu. Detayları ve ikinci sezonun yaratacağı etkiyi şimdiden merakla bekliyoruz.

 

The Handmaid’s Tale Başlar Başlamaz Uzatıldı!

Hulu‘nun ilk orijinal yapımlarından, distopik drama The Handmaid’s Tale‘in ilk bölümü 26 Nisan 2017’de yayınlandı. Kadınların ezildiği ve cariye olarak yaşamaya zorlandığı bir distopik gelecekte, kökten dinci bir diktatörlükte geçen dizinin başrolünde Elisabeth Moss yer alıyor. İlk bölümüyle izleyenleri heyecanlandıran ve yeni bölümleri merakla beklenmeye başlayan dizi hakkındaki güzel bir haber ilk sezonun başlarında geldi: The Handmaid’s Tale, 2018’de ikinci sezonuyla geri dönecek.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN