Uzun süredir popülerliğiyle ön planda olan Karaköy’de insan güruhundan uzak, sessiz sakin kitap okuyup kafanızı dinleyebileceğiniz bi’ yer yok diye düşünüyorsanız yanıldınız. Karaköy’ün ilklerinden olan ve daima dopdolu Karabatak’ın arka sokağına geçin, Dof Coffee’yi keşfedin.

dof 2

Dof Coffee, dışarıdan üç masalı minicik bir cafe gibi görünüyor, üst katını görene kadar böyle zannediyorum. Üst kata çıktığımda ise adeta ev sıcaklığına sahip bi alan çıkıyor karşıma. Ağaç dalı ve iplerden yapılmış bir avize, altında koca bir yemek masası, üzerinde çeşit çeşit kitaplar… Yan taraflarındaysa yine koca bir kitaplık mevcut. Kitabınızı unutursanız üzülmeyin, buradan ödünç alabilirsiniz, burada olduğunuz anları güzelleştirmek için. Oturup keyif yapabileceğiniz bu yerde derinlerden hoş bi müzik geliyor.

Dof adını ingilizce, fotoğrataki derinlikten alıyor. Bir fotoğrafçılık terimi bu. Ön tarafın net, arkadaki kısmın flu görünmesi anlamında kullanılıyor. İki fotoğrafçıya ait bir mekan olduğunu söylememe gerek kalmadı sanırım. Bu anlamı taşıyan Dof Coffee'de espressodan, filtre kahveye aklımıza gelebilecek her türlü kahve çeşidi var, oldukça da lezzetli. Ipanema Espresso'nun kahveleri bunlar. Ayrıca kumda türk kahvesi gibi seçenekler de var. Acıktınız mı, öyleyse tost gibi atıştırmalıklardan da denemelisiniz. Karaköy'ün kalabalığından sıyrılmak istediğinizde çok hoş bir seçenek sizi bekliyor!

Dof adını ingilizce, fotoğrataki derinlikten alıyor. Bir fotoğrafçılık terimi bu. Ön tarafın net, arkadaki kısmın flu görünmesi anlamında kullanılıyor. İki fotoğrafçıya ait bir mekan olduğunu söylememe gerek kalmadı sanırım. Bu anlamı taşıyan Dof Coffee’de espressodan, filtre kahveye aklımıza gelebilecek her türlü kahve çeşidi var, oldukça da lezzetli. Ipanema Espresso’nun kahveleri bunlar. Ayrıca kumda türk kahvesi gibi seçenekler de var. Acıktınız mı, öyleyse tost gibi atıştırmalıklardan da denemelisiniz. Karaköy’ün kalabalığından sıyrılmak istediğinizde çok hoş bir seçenek olarak Dof sizi bekliyor!

dof 1

Dof Coffee: Kemankeş Mah. Necatibey Cad. No:86 Karaköy, Beyoğlu / İstanbul

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN