Sence de sporunu doğanın ilhamıyla birleştirmenin zamanı gelmedi mi? Üşenme, çık konfor rutininden, at kendini sahile, parklara! İzin ver; için oksijenle dolsun, stresin azalsın, yüzünde kocaman bir gülümseme belirsin ve bırak EcoSport seni ve tüylü dostunu doğayla buluştursun.

Uyan, hazırlan, işe git, çalış, eve dön, uyu. Sence de bu döngüyü kırmanın zamanı gelmedi mi? İçinde bir yerlerde, hayatın sıra dışı deneyimlerine kendini açmak, farklılıkların peşinden koşmak için can atan biri var. İşte, şimdi ona kulak verme zamanı. Günün nasıl başlıyor? Zar zor yataktan kalkıp aceleyle işe mi koşturuyorsun? Buna son ver. Dışarıda seni bekleyen, mucizelerle dolu bir doğa var, onu hissetmek için kendine fırsat yarat. Önceki akşam aldığın kaliteli uyku ile dinlenmiş bir şekilde uyan, güne enerjik başla. Bu yetmez; temiz hava orada, içine çekmen için. Çiçekler, ağaçlar orada, onlara dokunman, kokularını duyman için. Kuş sesleri birleşerek melodiler yaratıyorlar, sen duy diye.

Avrupa Yakası’nda oturuyorsan, atla Ecosport’una, at kendini Bebek’e. Sahilde yürü, bolca oksijenle doldur bedenini. Böylece metabolizma hızın artacak, güne taptaze bir başlangıç yapmış olacaksın. Daha fazla oksijen istiyorum dersen, rotan Belgrad Ormanı olmalı! Şehrin saklı yeşil dünyasında birkaç saat geçirdiğin, su kemerleri, dinlenme alanları ve huzurlu ortamıyla içini Belgrad Ormanı’nın temiz havasıyla doldurduğun bir sabah yarat kendine. Hak ediyorsun bunu!

Güne spor yaparak mı başlamak istiyorsun, izin ver Ecosport’un seni evine en yakın parka götürsün. Ser matını çimlere, kuş sesleri eşliğinde sporuna başla. Çok daha zinde olup daha kaliteli yaşamak mümkünken, seni bundan alıkoyan ne? Yalnızca sensin. Bugüne kadar doğanın ilhamıyla sporu birleştirip hayatında bir düzen oturtmayan sadece sendin; ama şimdiden sonra rutininden çıkmaya cesaret ederek hayatına farklı deneyimler katacak olan da yine sen olacaksın. O yüzden harekete geç! Sporun bittiğinde ise doğanın tadını dinlendirici aktivitelerle çıkarabilir; çimenlere uzanarak en sevdiğin kitabı okuyabilir veya yalnızca sessizliği dinleyerek denizi seyredebilirsin.

Yoganın en temel amacı nedir, biliyor musun? Kişinin özüne dönmesini, gerçek benliğiyle temas edebilmesini sağlamak. Özün doğada saklı, sen doğanın bir parçasının. Dolayısıyla doğada yoga yapmak kadar ruh, beden ve zihin dengesine iyi gelen bir şey yok diyebiliriz. Evrendeki her şeyin bir bütün olduğu farkındalığından aldığın ilhamla, doğanın benzersiz düzenine teslim ol, kendini ona bırak. Ruhunun arındığını, rahatladığını, yüklerinden kurtulduğunu hissedeceksin. İç huzurun gün geçtikçe, gittiğin yerlerin ardında özgün ve sıra dışı izler bırakmanı sağlayacak, farklılıkları kendine çekeceksin.

Doğanın sana sunduğu güzellikleri biraz daha macera dolu sporlarla birleştirmek istersen, Ecosport’una atlayıp rotanı Çekmeköy’de yer alan Forestanbul gibi macera parklarına çevirmelisin. Macera parklarında, belki daha önce hiç hissetmediğin duygular ve sıra dışı deneyimler seni bekliyor olacak. Yüksek ip parkuru, tırmanma duvarı, zip line, serbest düşüş ve daha pek çok heyecan verici etkinliği keşfetmek için neyi bekliyorsun?

Doğada zaman geçirdiğin süre arttıkça, bir de buna sporu eklediğinde, hak ettiğin heyecana, farklılıklara, ilhama ulaştığını göreceksin. Sen değerlisin, farklısın; doğada olmayı ve her güne yeni bir deneyimle uyanmayı hak ediyorsun. Unutma, bu hediyeyi kendine verecek olan sensin!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN