Yoğun bir program, koşuşturmaca ve iş sonrası planlar arasında günün kurtarıcısı niteliğindeki çay molaları vazgeçilmezlerimiz arasında yer alıyor. İşte Doğadan, bu anları daha da keyifli hale getirmek için rafine şekersiz, pratik ve fonksiyonel tariflerle geliyor. Eğer siz de yaz kış soğuk içeceklerden vazgeçemeyenlerdenseniz tarifleri kaydetmek için şimdiden hazırlanın.

Tariflere geçmeden önce gelin Doğadan Probiyotikli Çay serisini biraz yakından tanıyalım. Probiyotikli Siyah Çay Klasik Tat, Probiyotikli Yeşil Çay Açai Ananaslı ve Probiyotikli Rooibos Çayı Vanilyalı olmak üzere farklı damak tatlarına uygun üç çay seçeneği sunulan seri, bağışıklığımızı ve sindirim sistemimizi destekleyen probiyotikleri günlük olarak tüketmenin lezzetli yollarını sunuyor. Yani içeriğinde probiyotikler bulunması çayın tadını değiştirmediği gibi farklı tariflere dahil edilebilecek aromalara sahipler. Her kupada 200 milyon probiyotik sunan çaylar arasından klasik siyah çay lezzetinden şaşmayanlardansanız Probiyotikli Siyah Çay Klasik Tat‘a şans verebilir, yumuşak ve aromatik tatlar size göreyse Probiyotikli Rooibos Çayı Vanilyalı‘yı ya da yeşil çayı sevdiren lezzet açai anasasın bizim gibi hayranıysanız Probiyotikli Yeşil Çay Açai Ananaslı‘yı tercih edebilirsiniz.

Doğadan Probiyotikli Çaylar, laktozsuz olup vegan beslenme için de uygun olmalarının yanı sıra koruyucu ve katkı maddesi de içermiyorlar. Yani pek çok farklı beslenme rutinlerine adapte edilerek özbakım alışkanlıklarımız arasına girmek için uygunlar. O halde gelin farklı Probiyotikli Çaylar ile hazırlanabilecek 4 pratik Doğadan tarifine göz atalım.

Doğadan Probiyotikli Çaylar İle Tarifler

Probiyotikli Yeşil Çay Açai Ananaslı Soğuk Çay

Malzemeler:

4 poşet Doğadan Probiyotikli Açai Ananaslı Yeşil Çay
400 ml sıcak su
400 ml soğuk su
3 kaşık bal
2 dilim ananas 
8-10 küp buz

Tarif:
400 ml kaynatılmış ve 2 dakika bekletilmiş yaklaşık 80 C sıcaklıktaki suya 4 poşet Doğadan Probiyotikli Açai Ananaslı Yeşil Çay’ınızı ekleyin ve 3 dakika demleyin. Üzerine 400 ml soğuk su, 3 kaşık bal, 2 dilim ananas, 8-10 küp buz ekleyerek soğuk çayınızı hazırlayabilirsiniz. 

Probiyotikli Rooibos Vanilya – Iced Latte

Malzemeler:

4 poşet Doğadan Probiyotikli Rooibos Vanilya
400 ml sıcak su
Yarım tatlı kaşığı bal
15 küp buz
100 ml soğuk süt
1 adt çubuk tarçın

Tarif:
400 ml taze kaynatılmış su ile 4 poşet Doğadan Probiyotikli Rooibos Vanilyayı 5 dakika demleyin.  Yarım tatlı kaşığı bal, 15 küp buz ve 100 ml (yarım su bardağı) soğuk süt ekleyin. Son olarak 1 adet çubuk tarçın ile Iced lattenizi tatlandırabilirsiniz. 

Probiyotikli Yeşil Çay Açai Ananaslı Smoothie

Malzemeler:


4 poşet Doğadan Probiyotikli Acai Ananaslı Yeşil Çay
300 ml kaynamış su
3 dilim karpuz
15-20 adt böğürtlen
8-10 küp buz

Tarif:

300 ml (1,5 su bardağı) kaynatılmış ve 80 C’ye düşmesi için birkaç dakika bekletilmiş su ile 4 poşet Doğadan Probiyotikli Açai Ananaslı Yeşil Çay’’ı 3 dakika demleyin. Üzerine 3 büyük dilim karpuz, 15-20 adet böğürtlen ve 8-10 küp buz ekleyerek blender yardımıyla karıştırıp içime hazır hale getirebilirsiniz.

Kayısılı Soğuk Siyah Çay

Malzemeler:

4 Poşet Doğadan Probiyotikli Siyah Çay
400 ml sıcak su
2 adet kayısı
1 tatlı kaşığı bal
8-10 küp buz

Tarif:

400 ml taze kaynatılmış su ile 4 poşet Doğadan Probiyotikli Gizli Bahçe Bardak siyah çayınızı ekleyerek 3 dakika demleyin, ardından 2 adet dilimlenmiş kayısı, 1 tatlı kaşığı bal ve 8-10 küp buz ekleyerek soğuk çayınızı hazırlayabilirsiniz

Daha fazla bilgi ve tarif için Doğadan’ın arşivine göz atmayı unutmayın.