Şehirde ve şehrin dışında doğayla iç içe olmak, bol oksijen almak için yapman gereken tek şey: Ford Kuga ile “Harekete Geç!”

Ford Kuga

Belgrad Ormanı’nda Koş!

bel

Hafta sonuna zinde başlamak gibisi yok! Bol oksijen almak, şehrin kalabalıklığından uzaklaşmak için yapman gereken en güzel şey, sporseverlerin, doğa tutkunlarının birinci tercihi olan Belgrad Ormanı’nda koşuya çıkmak. Havalar sıcak olduğunda ağaçların gölgelerinin altında, baharda hafif esen rüzgarla ormanın ortasında bulunan göl kenarında koşmanın zevki çok başka!

 

Boğaz’da Akşam Yürüyüşü Yap!

bogaz

Hafta içinde iş stresini atmanın en güzel yolu Boğaz’a inip Kuruçeşme-Rumelihisarı sahil yolunda yürüyüş yapmak! Kuruçeşme’ye arabanı park edip, denizin kenarından keyifle yürümek, Bebek’te mola verip, Bebek kahvesinde sıcacık bir çay içmek, İstanbul’un tadını çıkarmak gibisi yok. Havalar düzelmesiyle Boğaz yürüyüşlerini arttırmak, hem sağlığına, hem fiziğine iyi gelecek.

 

Sanatçılar Parkı’nda Köpeğinle Vakit Geçir!

sanatçılar parkı

İstanbul’un tam göbeğinde, Etiler-Akatlar’da bulunan Sanatçılar Parkı, şehrin en doğal şekilde vakit geçirilebilecek mekanlarından bir tanesi. Yemyeşil ortamı, girişinde Türk sanatçıların el izlerinin olduğu bu parka, köpeğinle rahatça gidebilirsin. Parkın ortasında bulunan café’den kahveni alıp, köpeğini rahatça çimlere salabilirsin. Sen diğer köpek sahipleriyle sosyalleşirken, köpeğin de parktaki köpeklerle saatlerce oynayacak. Burayı mutlaka rotana ekle!

 

Yedigöller’de Kampın Yapmanın Tadını Çıkar!

yedigol

Şehirden uzaklaşmak isteyenlere, muhteşem bir önerimiz var: Bolu ili içerisinde Yedigöller kamp alanı! Kamp alanında bulunan 7 gölden, Büyükgöl’ü tercih edebilirsin. “Çadırım yok” diye üzülme; orada uygun fiyatlara çadır kiralayabilir, Büyükgöl’ün enfes manzarası eşliğinde unutulmaz bir gece yaşayabilirsin. Bisiklet tutkunları, bisikletlerini buraya getirebilir ve göllerin etrafında rahatça tur atabilirler. Yedigöller’in etrafında Dilek Çeşmesi, Şelale ve Pisagor Ağacı’nı görmek için de keşfe çıkmayı unutma. Yedigöller ile Bolu arasındaki Seyir Tepesi’ne de uğramanı öneririz. Bölgenin en yüksek noktalarından biri olan bu tepede, kuşbakışı kamp alanını seyretmenin vereceği haz bambaşka!

 

Kazdağları’nda Geziye Çık!

kazdaglari

Türkiye’nin en önemli zenginliklerinden biri olan Kazdağları’nda yapabileceğin bolca aktivite var. Kazdağı Milli Parkı’nda tertemiz havayı içine çekebilir, parkın içerisindeki 1500 metreyi aşan yükseklikteki Sarıkız Tepesi’ne çıkabilir, Sütüven Şelalesi’nin güzelliği görebilir, istersen buz gibi soğuk suyuna girip gençleşebilirsin. Piknik alanlarına tek kelimeyle bayılacağın Çamlıbel Köyü’ndeki butik otellerde konaklayabilirsin. Kamp yapmak isteyenler için, Kazdağları’nın güney yamacındaki Darıdere Tabiat Parkı’nda kamp alanını öneriyoruz; hem burada bisiklet parkuru ve arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirmek isteyenler için futbol sahası da mevcut. Arabanla çıkacağın bu yolculuğun hayallerini kurmaya başladığını duyar gibiyiz :)

Şehirde bu kadar vakit geçiriyorken, bir kaçamak yapıp kendini doğaya bırakmaktan daha keyiflisi var mı?

 

Belgrad: gezilmesigerekenyerler.com

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN