Çarşamba günü, #themaggerda sanat günü!

Bu hafta çılgın projeleri ile dikkat çeken, İngiliz genç sanatçı ve tasarımcı Dominic Wilcox’un eserlerine yer veriyoruz.

İngiliz genç sanatçı ve tasarımcı Dominic Wilcox, Royal College of Art’taki yüksek lisansı sırasında aldığı tasarım ürünleri dersinin ardndan yaratıcı ve özgün çalışmaları ile ilgiyle izlenen bir isim haline gelmiş. Gündelik hayatımızın bir parçası olan objeleri kullanarak daha önce kimsenin aklına gelmemiş olan ürünler ve kullanım alanları yaratan Wilcox, teknolojiyi de yakından takip ediyor ve yeni tasarımlarında bazen teknolojiyi kullanıyor, bazen de teknolojinin gerektirdiği yeni kullanım alanlarına odaklanıyor. Helena Christensen, Nike, Jaffa Cakes, Paul Smith, Selfridges, The V&A Museum ve The Design Museum gibi marka ve kurumlar tarafından sipariş edilen tasarımlara da imza atan Wilcox’un çılgın projelerini heyecanla takip ediyoruz. Sanatçı, yaşamını ve çalışmalarını Londra’da sürdürüyor.

Wilcox, 2012'de ‘I want to race a Rapid Prototype Machine to make the same thing’. tweeti ile bir 3D printer'a meydan okuyunca, küratör Beatrice Galilee'nin girişimi ile Milano tasarım haftasındaki "Hacked" etkinliği kapsamında bir 3D printer ile aynı modeli en kısa sürede yapma üzerine bir maça çıkmış ve galip gelmiş.

Wilcox, 2012’de ‘I want to race a Rapid Prototype Machine to make the same thing’. tweeti ile bir 3D printer’a meydan okuyunca, küratör Beatrice Galilee’nin girişimi ile Milano tasarım haftasındaki “Hacked” etkinliği kapsamında bir 3D printer ile aynı modeli en kısa sürede yapma üzerine bir maça çıkmış ve galip gelmiş.

Tüm görseller sanatçı/tasarımcının kişisel websitesinden alınmıştır.

http://dominicwilcox.com/

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?