Nişantaşı’nın artık yeni bir sakini var: Döner Plus! Adından anlaşılacağı gibi uzmanlık alanı döner. En iyi bildikleri işi en doğru şekilde yapıyolar. Özenli sunumu, sıcacık lavaşları ve tabi ki de lezzetli döneriyle her açıdan “Artı” puanı hak ediyor.

Konum

Döner Plus
Döner Plus, Nişantaşı

Nişantaşı-Teşvikiye bölgesindeki değişimde halkanın son zincirlerinden birini Döner Plus oluşturuyor. Yeni bir mekan açılmışsa keşfetmemek olmaz! Bunun için önce Amerikan Hastanesi’nin bulunduğu sokağa geliyorum. Döner Plus’un ışıklı ve davetkar tabelası karşılıyor beni. İçeri girdiğimde mekanın sadeliği ve ferahlığı dikkatimi çekiyor ve bir de tüm duvarı kaplayan aynası. Karşısındaki tahtaya yazılmış menüyü okuyunca ne kadar acıktığımı anlıyorum. Hemen konuya giriyorum, yani siparişimi veriyorum.

Döner Plus Nişantaşı
Döner Plus, Nişantaşı İç Mekan

Döneri dürüm, tombik veya baget olarak farklı seçeneklerde isteyebilirsiniz. Benim tercihim porsiyondan yana. Nedeniyse etinin tadını doya doya çıkarmak ve yanında servis edilen humus ve patatesle bu keyfi zenginleştirmek. Humuslar Antakya’dan. Tabi memleketinden gelince tadı da özel oluyor. Kendi porsiyonumdaki yetmedi, arkadaşımınkini de yedim. Hiç pişman olmadım çünkü bu lezzeti her yerde bulamam. Humusla birlikte lavaş ekmeklerini önceden söyledik. Döner tezgahının yanındaki fırında taze taze yapıyorlar, incecik ve sıcacık. Bu demektir ki, masaya gelen tüm lavaşlar afiyetle yenildi, yutuldu.

doner2
Döner Plus, Nişantaşı

Buraya kadar bir lezzet alıştırması yaptık ve işin en güzel kısmı, dönerlerimizin gelmesiyle başladı. Bir Adanalı olarak et konusunda fazla seçiciyimdir. Her yerde yemem, her eti de beğenmem. Bu kadar hassas olunca etin tadıyla ilgi tedirginliğim de yok değildi. İlk lokmayı ağzıma aldığımda bu tedirginlik yerini büyük bir beğeniye bıraktı. İyi ve lezzetli bir et yemenin keyfi ayrıdır. İşte ben de bu keyfi sonuna kadar yaşadım ve hanesine kocaman bir “artı” verdim.

Screen shot 2015-06-09 at 10.18.17 PM
Döner Plus, Nişantaşı – Döner

Tabağımdaki son parçaya kadar humus, patates ve lavaş ekmekleriyle kendime bir döner seremonisi yaşattım diyebilirim. Bu keyif burada bitmemeliydi. Tatlıyla da final yapmalıydım ancak ben fazlasıyla doyduğumdan bu şansımı bir dahaki gelişimde kullanmak için sakladım. Mutlu son için fındıklı fırın sütlaç veya  Düzce’nin manda kaymağıyla servis edilen Antep’in havuç diliminden birini seçebilirsiniz. Döner bu kadar lezzetliyse bunların tadını düşünemiyorum! Hatta bir dahaki gelişimde sondan başlayıp açılışı fırın sütlaç veya havuç dilimiyle yapabilirim. Döner Plus, fiyat açısından da başka bir artıyı hak ediyor. Döner dürüm 10 TL,  porsiyon ise 19 TL yanında servis edilen humus ve patates de dahil. Fırın sütlaç ise sadece 6 TL.

Kısaca Döner Plus, etin döner halini sevenlerin birinci adresi olmaya aday. Henüz bunaltıcı sıcaklar başlamadan, Nişantaşı sokaklarının serinliğini harika bir döner ziyafetiyle taçlandırmanız için buraya kesinlikle uğramalısınız. Hiç pişman olmayacak hatta hanesine bir değil birkaç artı yazacaksınız.  Afiyet olsun!

Döner Plus Adres: Teşvikiye Mahallesi, Güzelbahçe Sokak, No: 12/B Nişantaşı