Sosyal medyada biraz olsun zaman geçiriyorsanız farkında olarak ya da olmadan maruz kaldığınız Euphoria dizisi içeriklerinin sayısını yadsınamayacak boyutlardadır. Dizinin popülaritesinde hikayeye ve karakterlere ek olarak görselliğin de payı büyük. Özellikle ilk sezonu domine eden ikonik görünümler ve yeni sezonda karakterlerin hikayeleriyle uyumlanan makyajların ardındaki isimse dizinin baş makyaj sanatçısı  Doniella Davy .

Doniella Davy
Doniella Davy | Fotoğraf: Allure

Davy, dramatik far kullanımı, baskın renkler, ‘glitter’, taşlar, belirgin pasteller ve holografik görünümlerin hakim olduğu ilk sezon makyajlarıyla 2020 Emmy Ödülleri’nde Outstanding Contemporary Makeup (Non-Prosthetic) ödülünün kazananı olmuştu. Kendine ait bir janra oluşturan ve “Euphoria makyajı” olarak anılmaya başlayan stiliyle öne çıkmadan önce çalıştığı yapımlar arasındaysa Moonlight (2016), Under The Silver Lake (2018) var.

Euphoria’nın ikinci sezonuna geldiğimizdeyse Davy’nin tercihlerini daha sakin ve hemen göze çarpmayan görünümlerden yana kullandığını görüyoruz. Karakterlerin her birinin içinde bulundukları ruh halleri ve durumlara uyumlanan makyajlarda sezonun yükselen trendleri arasında yer alan; yeşil farlar, siyah grafik ‘eyeliner’lar, ‘lipgloss’lar ve baskın pembe allıklar göze çarpıyor.

Davy şimdiyse kariyerinde yeni bir adım atıyor ve yapım şirketi A24 ile iş birliğine giderek Half Magic Beauty ismi altında bir makyaj markası sunuyor. Euphoria evreninde ilham alan marka vizyonunu “emotional glam” olarak tanımayan sanatçı markanın doğuşuna ilişkin olarak i-D’ye verdiği röportajda: “Makyajlar dizinin bir uzantısı değil. Makyajlar diziyi aşıyor. Kendi kendine bir varlığa sahip. Biz de bundan yola çıkmak ve makyajların sadece dizinin bir aksesuar olarak kalmamasını istedik çünkü dizi bir noktada bitecek.” ifadelerini kullanıyor.

Kapak Fotoğrafı: Instagram/@donni.davy

İlginizi çekebilir: Beauty Magger’dan 2022 Makyaj Trendleri