Şişli Ramada Oteli’nin yanından Dolapdere Caddesine inerken, önünden ilk geçtiğimde camdaki yansımalardan içeride ne olduğunu tam seçemediğim için bildiğimiz tatlı türü donut satan bir dükkan açıldı sanmıştım yıllar önce. Önünden her geçişimde merakım daha da fazlalaşmaya başlamıştı. Düğmeci, tekstil aksesuarları satan bir yer olduğunu düşündüğüm için içeri girmemiştim! Cehalet işte… Eve geçip internet sitelerine girerek merakımı gidererek mekana olan hayranlığım başlamış oldu.

Konum

donut store 1
Donut Store: Türkiye’nin En Büyük Graffiti Merkezi

Donut Store Türkiye’nin en büyük grafitti ürünleri satan mağazası. İçeride yapı marketlerde ve nalburlarda kolay kolay değil, asla bulamayacağınız renk tonlarında sprey boyalar ve bunların farklı farklı başlıkları mevcut.

Mekan tasarımı, özellikle renkleri seviyorsanız çok etkileyici. Sprey boyaların sergilenmesi o kadar başarılı ki renkler arasında hipnoz oluyorsunuz. Graffiti ürünleri ancak bu kadar başarılı sergilenip, satışa sunulabilir.

Burası aynı zamanda Türkiye’de graffiti’ye ilgi duyanların buluşma, kaynaşma ve bu boyayı nereden bulacağım derdine son verme yeri.

Graffitti ile alakalı kitapları, dergileri, oyuncakları, özel tasarım ürünler ve t-shirtleri de mağaza içerisinde bulabileceğiniz gibi internet sitelerinden de alışveriş yapabilirsiniz. Hatta farklı hediyeler ve koleksiyon ürünler de alabilirsiniz. Aynı zamanda graffiti, serigrafi eserlerin de satıldığı bu konsept mağaza sayesinde sanat koleksiyonerliğine bir adım atabilirsiniz.

Mağaza Pazar ve Pazartesi günleri hariç 10:00 – 19:30 arası açık. Facebook sayfalarını takip ederek, güncel graffiti etkinliklerinide takip edebilirsiniz.

Donut Store Adres: Dolapdere Cad. Ekinci Plaza No: 223A Pangaltı, Şişli / İstanbul