Yeni denilebilecek bir zamanda açılan Draft Gastro Pub, böyle bir mekana ihtiyacı olan Bağdat Caddesi için gelecek vaat ediyor.

Konum

fg
Draft Gastro Pub

Son zamanlarda Bağdat Caddesi ve Kadıköy civarında açılan mekanların hızına yetişilemiyor. Draft Gastro Pub’ı adındaki Gastro ibaresi nedeniyle özellikle merak ediyordum. Özel bir etkinlik için bir kez açılış haftasında bir kez de bireysel gittim. Tasarım için çaba sarf edildiği belli olan mekanın girişinde sizi motto’lu dev bir ayna karşılıyor. Dekorasyonda II. Dünya Savaşı’ndan kalma parçalar kullanılmış. İçeride loş bi hava hakim, yaz günlerinde balkondan gelen geçeni izlemek keyifli. Havasız olmaması mekanın en büyük artılarından. Belli bir saatten sonra DJ çıkıyor, özellikle Nicolas Jaar çalması ile bizi mest etti:)

draft
Draft Gastro Pub

İlk gittiğimde atıştırmalıklar lezzetli, garson arkadaşlar yeni açılmanın heyecanı ile çok kibardı. Mısır kaseleri boşaldıkça yenilendi. Nachos, mini pide, somonlu kanepe, sigara böreği genel olarak lezzetliydi. Hem geniş bira seçenekleri hem müzikleri ile ileride yer bulamayacağımızın sinyallerini verdi. İkinci kez gittiğimde menüde bira-yemek eşleştirmesi yapmışlar bu sayede denemediğim biraları tatma fırsatı buldum.

fotoğraf 2
Draft Gastro Pub

Menüde balık kokoreç ve midye gibi değişik seçenekler olması sevindirici. Mini hamburger; bence köfte ekmek adı ile servis edilse daha iyi. Evet küçük hamburger ekmeği var ama içerisinde hiçbir malzeme yok sadece köfte ve domates. Mexican burger’ın içindeki chipotle sos ve guacamole bence yakışmamıştı. Genel olarak potansiyeli olan bir yer, fakat gastro pub gibi iddialı bir isim ile çıkıyorlarsa lezzetlere biraz daha özen gösterilmeli.

draft gastro pun
Draft Gastro Pub

DRAFT Adres: Caddebostan Mah. Bağdat Cad. No:349, (Cafe Cadde’nin üst katı) Kadıköy / İstanbul