Bağdat Caddesi civarında özellikle de Göztepe Parkı’nın etrafında çok şık yerler açılmaya başladı. Uzun zamandır var olan Vino, hamburger şöleni yaşatan Baltazar ve son olarak Rosso Pomodoro’nun yerine açılan Due Forni bunlardan yalnızca birkaçı….

IMG_9468
Due Forni Ristorante

Due Forni; Göztepe Parkı manzaralı, girdiğimiz andan itibaren güleryüzle karşılandığımız çok şık yepyeni bir İtalyan restoranı. Fenerbahçe’deki oldukça başarılı Misina’nın sahiplerinin yepyeni projesi. Büyük kalabalıkların, kutlamaların, iş toplantılarının uğrak mekanı olabileği gibi; şimdiden ailelerin sevdiği bir yer olmuş bile. Gittiğimiz akşam kalabalıktı oldukça. İyi ki rezervasyon yaptırmışız dedim kendi kendime.

due forni
Due Forni Ristorante

Pizzalar tam olarak italyan usülüne göre yapılıyor, tattığımız lazanya ve risottolar lezzetli. Çeşitler çok yeterli. İtalyan mutfağının vazgeçilmezleri; pizzalar, makarnalar, ana yemekler ve tatlılar eşliğinde güzel bir akşam yaşamanız mümkün. Servis gerçekten mükemmel. İnanılmaz ilgililer. İnsana kendini iyi hissettiriyor bu durum. İtalyanın meşhur lezzetli tatlıları da cabası. Özellikle tiramisu süper. Bi ara mekanın İtalyan şefi hem mutfaktan çıkıp masaları dolaşacak sıcaklıkta hem de başarılı bir şef gerçekten. Bu güzel mekanı bir akşam denemenizi tavsiye ederim!

IMG_9443
Due Forni Ristorante

Due Forni Ristorante Adres: Caddebostan Mah. Prof. Dr. Hulusi Behçet Cad. No: 10 Kadıköy / İstanbul