21 Aralık yaklaşırken ‘yeni yıl gelecek mi’ sorusu herkesin dilinde… Ben hiçbirini umursamadan #2013dilekleri’mi sıralıyorum. Bu arada bunca zamandır Gözüme Takılanlar’ı yazıyorum ya nedeni var! Doğum günüm 17 Aralık! Yeni yaşım için hediye alabilirsiniz… Şaka nokta :)

#2013dilekleri yeni yılda kadınlar için,

Kadınları mutlu etmenin yolları üzerine hep kitaplar yazıldı. Ama mutluluk bazen yerini aşka bazen arkadaşlığa bazen aileye kendini bıraktı. Maddiyatın tavan yaptığı bu dönemlerde ise en çok erkeklerin cebini yaktı. Hermes çanta alamıyorsan Her Mess kazak, pırlanta alamıyorsan yedi cücelerin bulunduğu altın yüzük, çevreyi koruyamıyorsan kadının koruyacağı giyilebilir bitkilerden al… İşte o zaman işin daha kolay olur!

#2013dilekleri yeni yılda erkekler için,

Ah! Erkeklere hediye almak karakterlerini çözmekten de zor! Size bir hediye tavsiyem olsun. Klasik bir gömlek yerine Mr. Bathing Ape çizgili gömleği ve papyonu tercih etmelisiniz…

#2013dilekleri yeni yılda doğal güzelliği korumak için,

Raen kişisel ve en doğal (yalan yok) bakım ürünlerinden bahsediyorum. Raen, eski Latince’de “oran ve miktarını belirtmek” anlamına geliyor. Maçka’daki mağazaya gidip sizde kendinize uygun olan oranları saçınız , vücudunuz, yüzünüz kısacası her yeriniz için belirleyebilirsiniz. Çalışmaktan zamanım yok diyenlere;  http://www.raen.com.tr

#2013dilekleri yeni yılda düşündüklerimizi doğru anlatabilmek için,

Scripta manent, verba volant! Söz uçar yazı kalır. Eski bir daktiloda bundan daha iyisini yazamazsınız. Olivetti Valentine daktilo! Düşünceleriniz akar gider… Düşüncelerini eşini kaybettikten sonra aktaran yazar Stella Abulafya’nın ‘ Pencere’ adlı kitabı yakında satışa çıkmak üzere… Tavsiye ederim ben öncesinde okudum. Hayatta çok öğrenilecek şey var bu kitap hayata bakışınıza bir ‘Pencere’ açacak.

#2013dilekleri yeni yılda huzur için,

Hawaii balayılarının vazgeçilmez yeri olabilir ama biz bekarlarında oraya gitme hakkı var! Okyanusun en muazzam halinde bu tatile ihtiyacım var. Marriott Otel zincirlerine ait bu Maui Ocean Club’ta Spa hizmeti meşhurmuş.

#2013dilekleri yeni yılda çok para kazanmak için,

Para kazanmak için çok çalışmak gerek (tabii hayat hep adil olursa). Çalışmak, çok eğlenceli olduğu vakitlerde sorunsuz ama çok eğlenceli olmadığında sorunlu. Onu eğlenceli hale getirmekte biz insanoğluna düşüyor. Size Ted Baker’ın laptop çantalarını, kuş figürlü ataçları ya da bu İpad standını öneriyorum.

#2013dilekleri yeni yılda bebeğiniz için,

Bebeğim yok ama yeğenim var! Hem de her tuvaletten sonra pantolonunun kirlendiğini düşünüp sürekli değiştiren ve sadece onu değiştirmekle kalmayıp en uyumlu tişörtü ve atleti seçen bir yeğen! 2 yaşında ama moda tutkunu işte ona hediye ararken; beni güldüren emzik!

#2013dilekleri yeni yılda rekabet için,

Rekabet, rakip olma gibi kavramların aslında negatif olgular olduğunu düşünüyoruz ama öyle değiller. Rekabet olmasa; rakibini yendiğinde mutlu, rakibin seni yendiğinde mutsuz, rakiple savaşırken hırslı, savaşta karmakarışıkken kendinle ve takımınla birlik içinde olmayı hissedemezdin. Başardığını ya da dibe battığını tecrübe edemezdin. Günümüze göre güzel bir sembolü ise ‘Wrestling Ring’ Rakibini yen ve bu parmak savaşını kazan!

#2013dilekleri yeni yılda eğlenmek için,

Yüzünüzden gülümseme ve arkadaşlarınızla doldu dizgin eğlenmenin hiç eksik olmaması için ‘Drinking Hat’! Cheers…

#2013dilekleri yeni yılda aşk için,

Aşkın tanımı eskiden yapılırdı şimdi yazarlar tarafından yapılamaz oldu. Benim içinse değişken, bazen tanımlanıp bazen tanımlanamayan cinsten. Ya da yaşanmışlık ama yaşanmamışlık arasında bir çizgi.  Bu nedenle ona maddiyat yüklemek saçma! Hiçbir ürün onu sana getiremez. O sende başlar ve sende biter. Bu nedenle yeni yılda aşk için; hep dua et.

Bu ürünlerin benimle olmasını ve hayallerimi gerçekleştirmesini arzuluyorum. Peki ya siz neleri diliyor, nelerin sizinle olmasını istiyor ve neleri yaşamak istiyorsunuz?

Gözüme takılanlar vol. 1 için tıklayın…

Gözüme takılanlar vol. 2 için tıklayın…

Gözüme takılanlar vol. 3 için tıklayın…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?